Постачання крилатих ракет Taurus в Україну: міністр оборони Німеччини і депутати Бундестагу - проти

Постачання крилатих ракет Taurus в Україну: міністр оборони Німеччини і депутати Бундестагу - проти

Київ  •  УНН

3 серпня 2023, 12:12  •  608432 перегляди

КИЇВ. 3 серпня. УНН. Політики Соціал-демократичної партії Німеччини та міністр оборони, який теж є членом цієї партії, виступають проти постачання крилатих ракет Україні, бо вони "мають особливу дальність", щоб завдати удару по території рф і можуть спричинити "ескалацію конфлікту", пише УНН з посиланням на ЗМІ.

Деталі

Депутат Бундестагу і експерт із зовнішньої політики Соціал-демократичної партії Німеччини Ральф Штегнер, яка входить до керівної коаліції, виступив проти постачання Україні німецьких крилатих ракет Taurus.

Інтерес Німеччини, як заявив Штегнер, полягає в тому, щоб уникнути "ескалації війни з росією". За словами депутата, дальність польоту ракет Taurus становить 500 кілометрів - цього достатньо, щоб з лінії фронту завдати удару по території рф.

"Чим більша дальність, тим більша шкода та ризик ескалації", - заявив Штегнер.

Міністр оборони Борис Пісторіус, який також представляє СДПН, теж поки що відкидає можливість таких постачань.

"Ми все ще вважаємо, що зараз це не є нашим пріоритетом. Не тільки ми не постачаємо. Наші американські союзники також не доставляють цих крилатих ракет. Наші мають особливу дальність", - заявив Пісторіус.

Доповнення

Ураїна наприкінці травня звернулась до Німеччини з офіційним запитом надати їй крилаті ракети Taurus.

Експерти зауважили, що Збройні сили України вже давно успішно застосовують поставлені Великою Британією ракети Storm Shadow.

Днями німецькі політики від опозиції і коаліційної партії закликали уряд поставити Україні крилаті ракети. 

Надати ЗСУ Taurus закликав і посол України у ФРН Олексій Макєєв, попросивши "цього разу скоротити дискусійну частину і тим самим врятувати людські життя", нагадавши про довгі дебати в Німеччині щодо надання інших озброєнь, зокрема танків Leopard.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крилаті ракети Storm Shadow мають значний вплив на хід бойових дій в Україні – Воллес