Погасити борги перед енергетичними підприємствами можна за рахунок податків "зеленої" енергетики - бізнесмен Ігор Тинний
Київ • УНН
КИЇВ. 18 травня. УНН. Передача ДП "Гарантований покупець" податків, сплачених виробниками електроенергії за "зеленим" тарифом у державний бюджет, може вирішити проблему боргів перед енергопідприємствами. Про це заявив бізнесмен Ігор Тинний в інтерв'ю ЗМІ, передає УНН.
“Одна з наших пропозицій, озвучених уряду, як ліквідувати дефіцит ГарПока (Гарантованого Покупця — ред.) — влити в нього податки, сплачені „зеленими“. А друге — підвищити податок на викиди вуглекислого газу, який в нашій країні мікроскопічно низький”, — заявив Тинний.
Згідно із законом ДП “Гарантований покупець” зобов’язаний купувати всю вироблену електроенергію з відновлюваних джерел за “зеленим” тарифом. Станом на сьогодні заборгованість “Гарантованого покупця” перед виробниками “зеленої” енергії становить близько 12 млрд грн. При цьому в 2019 році виробники електроенергії за “зеленими” тарифами заплатили в казну близько 20 млрд грн податків.
За словами Тинного, спроби ретроспективного перегляду “зелених” тарифів приведуть до зниження податкових надходжень до держбюджету.
“А те, що держава хоче порізати тарифи, самій же державі вийде боком. Очевидно, що якщо ви знизите на 15-20% дохід „зелених“, їх прибуток знизиться наполовину. Менше буде заплачено податків до бюджету галуззю, яка з бюджету ні копійки не бере. У минулому році „зелені“ заплатили в бюджет 6,2 млрд грн податку на прибуток при загальному валовому доході галузі в 28 млрд грн. Зелена енергетика — єдина галузь, яка чесно сплачує всі податки”, — вважає Тинний.
20 млрд грн — сума, на яку уряд якраз планує збільшити витрати на пенсійне забезпечення. З урахуванням постійного дефіциту державного бюджету, збереження рівня податкових надходжень від “зеленої” енергетики допомогло б уряду збільшувати витрати на соціальні статті.
Відзначимо, згідно з інформацією Державної податкової служби України, сектор альтернативної енергетики заплатив в 2019 році податків на суму в 19,7 млрд грн.