Парламент багато зробив, щоб збільшити пенсії, але уряд провалив виконання – нардеп Івченко
Київ • УНН
КИЇВ. 28 січня. УНН. Щоб збільшити надходження до Пенсійного фонду і детінізувати заробітні плати, парламент зменшив Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) з 32% до 22%. Але у Кабміні не змогли наповнити Пенсійний фонд і внаслідок цього два роки не індексували пенсії. Звісно, що зараз грошей на індексацію пенсій немає, а влада продовжує повністю нівелювати роботу соціального сектору. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив народний депутат від фракції “Батьківщина” Вадим Івченко, передає УНН.
Цитата
“Ми (Верховна Рада України — ред.) зменшили ставку ЄСВ з 32 до 22%. Оскільки ми її зменшили, то дали тоді можливість роботодавцям детінізувати заробітні плати. Дали податкові стимули роботодавцям, дали можливість фінансування, кредитування. Роботодавці детінізували б свої заробітні плати і, звичайно, з пониженим ЄСВ вони б сплачували у Пенсійний фонд, а Пенсійний фонд наповнювався б. А коли б він наповнився, звичайно, були б можливості підвищувати пенсії пенсіонерам. Перший крок був зроблений Парламентом — ми змінили Податковий кодекс. (...) Але виконавці — а це Прем’єр і міністерства — не змогли наповнити Пенсійний фонд і, як наслідок, 2 роки не індексували пенсії”, — зазначив він.
Деталі
Нардеп також впевнений, що як минула, так і теперішня влада повністю нівелює роботу соціального сектору. На його переконання, відсутність системної роботи керівництва держави над збільшенням кількості тих, хто працює, створює ситуацію, коли грошей для індексацій пенсій просто немає.
“Сьогодні, якщо взяти глобально, потрібно у когось забрати, щоб наповнити Пенсійний фонд. А він наразі має дірку в 160 млрд грн”, — підсумував Івченко.
Доповнення
Нагадаємо, народний депутат Вадим Івченко зареєстрував у Раді проект постанови про державну компенсацію населенню різниці в цінах на природний газ.
Раніше нардеп Івченко звернувся до міністра економіки Ігоря Петрашка з вимогою врахувати інтереси аграрних асоціацій і не перешкоджати повноцінному відновленню ліквідованого Міністерства аграрної політики та продовольства України.