Економіст розповів про наслідки торговельної війни між ЄС та США для України
Київ • УНН
КИЇВ. 8 червня. УНН. Торговельна війна між ЄС та США матиме опосередкований негативний вплив на Україну. Про це у коментарі УНН розповів економіст, колишній керівник департаменту міністерства економічного розвитку і торгівлі Євген Олейніков.
“У такій ситуації, коли закриваються ринки та обмежується вільна торгівля, буде виникати надлишок виробництва і в ЄС і, скоріше за все, у США, але переважно в ЄС. Євросоюз почне шукати інші ринки збуту і може посунути там нас. Вони будуть намагатись вийти на ринок Індії, Середньої Азії. А враховуючи те, що в них більш ефективна кредитна підтримка, то нам буде непереливки. Крім того, через надлишок продукції, може впасти експорт аналогічної продукції з України до ЄС”, — так прокоментував експерт введення США мит на сталь та алюміній, що ввозяться з ЄС, Канади, Мексики та низки інших країн.
Не врятує Україну і те, що, як зауважив експерт, в Україні немає виробництва алюмінію як такого, а сталь ми виробляємо менш якісного сегменту.
“ЄС та США зараз обмінюються митами у тому сегменті, який використовується переважно у машинобудуванні. При цьому американське авіабудування та автопром кажуть, що запровадження цих мит призведе до подорожчання їхньої продукції”, — додав Олейніков.
В цілому, за його словами, жодна торговельна війна нічого доброго нікому не приносила. І в цьому випадку також навряд чи буде якась користь для її учасників.
“А оскільки Україна — це частина глобальної економіки, то, скоріше за все, опосередковано ми будемо мати втрати. Принаймні точно, що для нас не буде ніяких можливостей, якими ми могли б скористатися внаслідок цієї кризи”, — зауважив економіст.
Причиною такої кризи Олейніков називає те, що президент США намагається створити умови для повернення у штати виробництв, фактично він хоче відновити штати як виробника всього, що їм потрібно.
“При такому варіанті Україні немає особливо на що розраховувати. Ми не можемо конкурувати з ними на ринку високотехнологічної продукції, а як субпідрядник, що забезпечує напівфабрикатами, то вони й самі якраз хочуть повернутись у цю нішу”, — сказав експерт.
Нагадаємо, глава британського уряду Тереза Мей переконана, що Євросоюз має пропорційно відреагувати на запровадження владою США мит на сталь та алюміній.
Раніше повідомлялось, що в березні поточного року президент США Дональд Трамп ввів 25% мито на імпорт сталі і 10% ввізні мита на алюміній. Вони діють для всіх країн, які поставляють продукцію до США, однак відстрочку до 1 травня отримали Австралія, Аргентина, Бразилія, Канада, Мексика, Республіка Корея, а також країни Євросоюзу. На початку травня стало відомо, що введення мит для цих держав відкладено до 1 червня.