Так, за словами Ю.Гаврилечка, дані про закупівлі ліків за напрямом “Централізована закупівля медикаментів для антиретровірусної терапії дорослих, підлітків та дітей”, що були здійснені відповідно до постанови КМУ міжнародними спеціалізованими організаціями у період 2015-2016 років, не є ані державною, ані відомчою таємницею. Відтак, запитувана інформація є повністю відкритою, немає жодних підстав у відмові щодо її публічного оприлюднення, зауважив він.
"Це не є державна таємниця, це навіть не є відомча таємниця. Відповідно, ця інформація має бути повністю відкрита. Особливо коли сьогодні в Україні використовуються вже працюючі механізми через систему ProZorro - будь-які спроби цю інформацію утаємничити свідчать про те, що є корупційні інтереси у тих осіб, хто це робить. Тобто, людина яка каже, що це є таємна інформація – це є корупціонер, який безпосередньо отримує грошову або іншу споріднену винагороду за свої дії щодо просування тих чи інших організацій, які будуть використовувати кошти українського бюджету. Виключень немає, інших варіантів - теж. Коли утаємничується інформація щодо бюджетних витрат на публічні цілі – це є сто відсотків ознакою корупції", - сказав він.
Водночас, на думку Ю.Гаврилечка, правоохоронні органи мали б зацікавитися та відреагувати на відповідний факт втаємничення щодо міжнародних закупівель ліків для антиретровірусної терапії.
"Це є приводом для зацікавленості та реакції з боку правоохоронних органів. Зазвичай ліки, які Україна закуповує за кордоном, – це ліки, які держава має постачати хворим із хронічними захворюваннями. Щодо антиретровірусних препаратів – то це, зазвичай, препарати проти ВІЛ/СНІДу та грипу, тому що за міжнародними класифікаціями і грип, і ВІЛ/СНІД відносяться до саме ретровірусів. Дуже дивно, що дані щодо цих препаратів у МОЗ засекретили. Не розумію, відколи інформація про такі препарати стала таємницею", - відзначив він.
Нагадаємо, у МОЗ засекретили інформацію про міжнародні закупівлі ліків для антиретровірусної терапії.