"У випадку "жорсткого" Brexit, ПДВ буде виплачуватися авансом на кордоні, а британські імпортери більше не зможуть вимагати відшкодування за іноземний податок з використанням електронних систем", - йдеться в повідомленні.
Єврокомісія також повідомила, що після Brexit британські постачальники цифрових послуг зобов'язані повторно зареєструватися в податкових органах кожної країни ЄС. Багато європейських компаній стурбовані потенційними проблемами з грошовими потоками, які можуть виникнути внаслідок виходу Великої Британії з зони ПДВ ЄС.
А міжнародні юристи попереджають про нові можливості для шахрайства з ПДВ на кордонах Великої Британії.
Тема махінацій з ПДВ порушувалася у ЄС неодноразово. У листопадовому прес-релізі Єврокомісії повідомлялося, що схеми шахрайського відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) можуть бути використані для фінансування злочинних організацій, включаючи терористів.
Щорічно махінації з ПДВ обходяться європейським країнам приблизно в 50 мільярдів євро.
"Це гроші, які повинні йти як державна підтримка лікарень, шкіл і доріг", - йдеться в документі.
Схемами ухилення від сплати податків можуть грішити великі компанії, допускають у ЄС.
"Документи "Paradise Papers" (Райські папери, райські документи - ред.) показують, як схеми ухилення від сплати податків можуть використовуватися в інтересах багатих людей і компаній. Нещодавні звіти також показують, що схеми шахрайства з ПДВ можуть використовуватися для фінансування злочинних організацій, включаючи терористів", - йдеться в повідомленні.
У зв'язку з цим, Єврокомісія розробила і оприлюднила нові інструменти боротьби з податковим шахрайством. Йдеться про зміцнення співпраці між державами-членами ЄС. Планується створити онлайн-платформу для обміну інформацією, до діяльності якої будуть задіяні профільні експерти ЄС у галузі відшкодування ПДВ.
Також, планується посилити роботу правоохоронних, митних та податкових органів в напрямку боротьби з шахрайським відшкодуванням ПДВ. Система єдиного податку на додану вартість відіграє важливу роль на ринку Європи. ПДВ є основним і зростаючим джерелом доходів у ЄС. У 2015 році приріст доходу становив більше 1 трлн євро, що відповідає 7% ВВП ЄС.
Раніше ЗМІ повідомляли, що найбільший виробник і експортер соняшникової олії "Кернел" може бути замішаний у махінаціях з ПДВ. За даними фіскалів, які розслідують відповідне кримінальне провадження, у злочинній схемі фігурують також міжнародні компанії.
Одним зі співвласників "Кернел" є народний депутат від партії "Відродження", член податкового комітету ВР Віталій Хомутиннік.