Деталі
“Повнота інформації безцінна. Неправильні рішення регуляторів, засновані на вибірковій або ненадійній інформації, згубно впливають на пацієнтів, які отримують цей препарат”, — йдеться в спільній заяві ICMRA і ВООЗ. У цих організаціях зазначають, що це стало особливо актуальним в умовах пандемії COVID-19.
Слід розміщувати у відкритому доступі повні дані про клінічні випробування, так само як і інформацію, яку розробники препаратів можуть вважати конфіденційною, вважають ICMRA і ВООЗ. При цьому вони визнають існування “невеликого ризику” зловживання даними, що публікуються, включаючи піратство або збір даних в комерційних інтересах.
У багатьох завершених випробувань на платформах для наукових публікацій розкриваються тільки протоколи, а результати публікують лише частково, або зовсім не публікують, або ж надають застарілі дані, говориться в заяві.
Joint Statement by International Coalition of Medicines Regulatory Authorities (ICMRA) & WHO calls on the pharmaceutical industry to provide wide access to clinical data for all new medicines and vaccines.
https://t.co/2GRrUbvZ9R pic.twitter.com/OKh4bWg5cY