vidsogodni-povertayetsya-kriminalna-vidpovidalnist-za-nezakonne-zbagachennya

Відсьогодні повертається кримінальна відповідальність за незаконне збагачення

 • 47523 переглядiв

Йдеться про закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів", який був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 27 листопада і набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто, 28 листопада.

Завданням закону є відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Зокрема, документ доповнює Кримінальний кодекс України новою статтею 368-5 “Незаконне збагачення”, згідно з якою набуття вищевказаними особами активів, вартість яких більш ніж на 6,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує їхні законні доходи, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світовий банк зробив заяву щодо повернення в Україні відповідальності за незаконне збагачення

Під активами розуміються грошові кошти (зокрема готівкові кошти, кошти, що перебувають на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах), інше майно, майнові права, нематеріальні активи, зокрема криптовалюти, обсяг зменшення фінансових зобов’язань, а також роботи чи послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України, згідно з якими справи про визнання активів необґрунтованими та їхнє стягнення в дохід держави розглядає Вищий антикорупційний суд. Це буде гарантією неупередженого розгляду.

Стаття 290 Цивільного процесуального кодексу України передбачає, що позов про визнання необґрунтованими активів та їхнє стягнення в дохід держави пред’являється щодо активів, набутих після дня набрання чинності цим законом, якщо різниця між їхньою вартістю та законними доходами особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також щодо доходів від цих активів.

Нагадаємо, 31 жовтня народні депутати України 259 голосами ухвалили в цілому цей закон. Президент підписав закон 25 листопада.

Довідка. За нормами адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації злочинів або правопорушень, сума неоподатковуваного мінімуму доходів громадян встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Ситуація на КПВВ у зоні ООС: у чергах застрягли 200 автомобілів

     • 8612 переглядiв

    Вже у чотирьох областях стались ДТП через ожеледицю

     • 14739 переглядiв

    У Карпатах знову засніжило

     • 9911 переглядiв

    Київ зранку скували затори

     • 13728 переглядiв

    Сьогодні розпочинається Різдвяний піст

     • 11124 переглядiв

    Водіїв попередили про туман та мокрий сніг

     • 10171 переглядiв

    Сьогодні на частині України пройдуть дощі

     • 8182 переглядiв

    Світові ціни на нафту продовжили падіння

     • 12014 переглядiв