vid-likuvannia-ta-adaptatsii-do-pidpryiemnytskykh-initsiatyv-yak-mkhp-dbaie-pro-veteraniv-ta-yikhni-rodyny

Від лікування та адаптації до підприємницьких ініціатив: як МХП дбає про ветеранів та їхні родини

 • 17232 переглядiв

Міжнародна компанія МХП реалізує програму реінтеграції ветеранів, що враховує індивідуальні потреби – від лікування та адаптації до підприємницьких ініціатив. Програма має назву— "‎МХП Поруч", забезпечує індивідуальний супровід та комплексну підтримку військових, ветеранів та їхніх родин. Йдеться про гуманітарну допомогу, лікування і реабілітацію, юридичну та психологічну підтримку, соціальну реінтеграцію та професійну адаптацію, передає УНН із посиланням на dsnews.ua.

Дім - перше місце після служби

Турбота про родини - важлива складова реінтеграції, тому в МХП вдосконалюють процедуру надання психологічної та соціальної підтримки.

"Й це індивідуальний супровід, бо кожен випадок є унікальним і включає різні виклики та ситуації", - кажуть в компанії.

Спільно з Veteran Hub та психологами МХП ініціювали створення анонімної та безоплатної Групи підтримки.

"Це безпечне місце, де родини зі схожим досвідом отримають допомогу на різних етапах переживання складних життєвих ситуацій", - додають в МХП.

Важливо бути поруч 24/7

У компанії також створили Центр із взаємодії з військовими та ветеранами. Рушійна сила в ньому - координатори.

Щодня в межах програми забезпечують:

⁃ юридичну підтримку,

⁃ психологічну допомогу,

⁃ послуги лікування/реабілітації, 

⁃ професійну перепідготовку,

⁃ іншу підтримку в рамках соціальної адаптації.

Відновлення та адаптація до життя в громаді

Відомо, що захисникам системно бракує професійної підтримки та відновлення. Тому компанія фокусується на облаштуванні реабілітаційних закладів. Приміром, у Миронівській лікарні відновного лікування на Київщині відкрили реабілітаційний зал, який спеціалізується на відновленні опорно-рухового апарату та нервової системи.

У межах програми реабілітацію вже пройшли понад 120 військових та ветеранів. Ще одна важлива складова реабілітації — тренування з адаптивного спорту. Проводяться вони в різних громадах: ветерани, які дістали поранення на війні, стріляють з лука, грають у баскетбол на візках, катаються на хендбайку й метають ядро.

Стимулювання ветеранського підприємництва

У МХП вважають, що одним із ключових способів реінтеграції ветеранів є сприяння розвитку їхньої підприємницької діяльності. Тож у межах програми компанія підтримує експертизою та грантами підприємців-ветеранів.

У квітні 2023 р. МХП спільно зі стратегічним партнером БФ "‎МХП-Громаді" та УВФ ініціювали конкурс #Варто "‎РобиТИ своє‎" з бюджетом у 15 млн грн. Ветерани, їхні дружини та родини загиблих отримали фінансову підтримку від 500 тис. до 1,5 млн грн для започаткування та розширення власного бізнесу.

Такий комплексний та системний підхід помічають як в Україні, так і в світі. Зокрема, торік програму "МХП Поруч" відзначили міжнародною нагородою International Business Culture Award як найкращу ініціативу із корпоративної соціальної відповідальності.

Фінансова стабільність під час і після служби

МХП є однією з небагатьох компаній в Україні, яка від початку повномасштабної війни і до сьогодні виплачує своїм мобілізованим співробітникам зарплати, забезпечуючи цим фінансову стабільність родинам. Загалом понад 1 млрд грн 82 млн грн заробітної плати отримали військові від МХП з початку повномасштабного вторгнення.

"Коли захисники повертаються з війни, то компанія робить все можливе для їх успішної реінтеграції у трудову діяльність. Якщо стан здоров'я дозволяє, ветерани мають можливість повернутися на свої попередні посади. Якщо є труднощі, то роботодавець пропонує альтернативні вакансії, які враховують можливості кожної людини", - розповідають в МХП.

Компанія також адаптує офіси та виробничі приміщення для людей з особливими потребами. Надає фінансову допомогу сім'ям та загалом всебічну підтримку в розв'язанні побутових проблем, з якими стикаються родини захисників, поки ті воюють на фронті.

Довідка

МХП - міжнародна компанія у сфері харчових та агротехнологій, виробник якісних і смачних продуктів харчування, що покращують життя споживачів. Працює у напрямах агро, виробництва продуктів харчування та ритейлу і має дочірні підприємства у Великій Британії, Саудівській Аравії, ОАЕ та країнах ЄС. Акції МХП представлені на Лондонській фондовій біржі. Виробничі потужності компанії охоплюють більшість областей України, земельний банк становить 360 000 га.

Як кулінарна компанія МХП розвиває понад 15 продуктових брендів, зокрема "Наша Ряба", "Апетитна", "Легко!", "Бащинський", Skott Smeat, LaStrava, РябChick та інші. Спільно з партнерами МХП відкрили по всій Україні 1500 торгових точок різного спрямування. Це мережа магазинів кулінарних ідей "Мʼясомаркет", заклади смачного безпечного фастфуду Döner Маркет, магазини "Їжа Свіжа", "Наша Ряба", "Українське курча".  

Популярні

Новини по темі