"В Україні наростають обсяги утворення відходів, поширюються площі несанкціонованих звалищ. Найбільше навантаження на довкілля здійснюють хімічна, вугледобувна, металургійна промисловості, інфраструктура, сільського господарства", - зазначив він.
На думку міністра, ці сектори економіки вкрай повільно впроваджують технології переробки та повторного використання відходів.
"Щороку в Україні утворюються близько 10 тонн відходів на одного мешканця країни, проти 5 тонн, як це є в країнах Європейського Союзу. Відсоток утилізації та знешкодження відходів практично нульовий - в Україні накопичилося близько 36 млрд тонн відходів - понад 50 тис. тонн на 1 квадратний кілометр нашої держави", - повідомив міністр.
За його словами, в Україні утилізація відбувається лише 30% промислових та 4% обсягу побутових відходів.
Нагадаємо, в Європі діє депозитна (заставна) система збору тари. У Норвегії завдяки цій системі збирають 95% тари, у Фінляндії - 93,3%, а в Данії - 89%. До 2020 року таку систему планує ввести Білорусія.
В Україні про таку систему поки що лише говорять. І хоча у ВР зареєстрований вже відповідний законопроект, який запроваджує систему без витрат державного бюджету, нардепи не поспішають його розглядати.
Принцип роботи депозитної системи збору тари полягає в тому, що при здачі тари в спеціальний автомат, він повертає частину грошей, сплачених при купівлі напою. Чим більше пляшок здається - тим більше тари можна повторно використовувати або переробляти. Це, в свою чергу, зменшує кількість сміття, яке осідає в океанах і на звалищах.