"Я вам наводжу цифри. Я не маю відношення до рудовидобувної галузі, але мені довелося вникнути в цю тему, і з'явилася ця поправка: з 8% ми піднімаємо до 10%. Але яка друга частина цього питання? Це база оподаткування. Проблема з нею в тому, що у нас бідна руда. Якщо в Австралії ти добув руду і відразу її забирають на експорт, і її можна обкласти за вартістю продажу, то тут, щоб її довести до стандарту, її треба збагатити. А як же тепер її оподатковувати?" - сказав Гетманцев.
Він нагадав формулу, при якій руда оподатковується за вартістю витрат на видобуток плюс 18% рентабельності.
"І виходить, що ефективна ставка при цьому становить 1-2%. Ми ж пропонуємо розширити базу. Якщо ми змінюємо базу, то рівень податкового тиску на рудовидобувні компанії сильно зростає, порівняно з нинішнім, і ми станемо четвертою країною світу за цим показником. Нам здається, що це теж занадто і не до кінця обґрунтовано, тому ми створили разом з Мінфіном робочу групу", - пояснив голова комітету.
Гетманцев вважає, що потрібно знайти золоту середину, при якій буде забезпечений середній по світу рівень податкового тиску.
Нагадаємо, в травні в інтерв'ю РБК-Україна Ігор Коломойський висловив свою думку з питання ренти, яка багато в чому в результаті збіглася з позицією "Слуги народу".
"Він (Рінат Ахметов, - ред.) заробляє 400% на руді. А кому належать надра країни? Йому піднімуть ренту, не хоче – вільний, інші будуть займатися", - казав тоді Коломойський.
У цьому ж інтерв'ю він уточнив: "В Ахметова рента 1% або 1,5%, він платить 1 або 2 долара ренти з тонни, а "Укрнафта" платить 150 доларів".
Як відомо, в ініційованому Гетьманцевим "податковому" законопроекті №1210 пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ — сьогодні це 33%.