Зазначається, що у липні 2019 курс гривні пробив чергову "психологічну межу" – 25 грн/дол. США і зараз тримається біля цієї позначки.
"Дехто вважає, що таке стрімке посилення національної валюти шкодить економіці, а дії Національного банку, який не перешкоджав цьому, – незрозумілими", - вказали у НБУ.
Втім, як пояснив Лепушинський, дотримання плаваючого обмінного курсу – один з принципів монетарної політики Національного банку.
"Ринковий курс гривні, який визначається попитом-пропозицією на валютному ринку – головний запобіжник накопичення економічних дисбалансів", - повідомив він.
Крім того, за його словами, штучне утримання обмінного курсу від ревальвації через повний викуп валюти Нацбанком суперечить наміру знизити інфляцію до цілі в 5%. Лепушинський пояснив, що навмисна протидія зміцненню гривні за сприятливої ситуації на валютному ринку унеможливить зниження інфляційних очікувань.
"Однакова ймовірність зміни обмінного курсу в обидві сторони (як девальвації, так і ревальвації) – необхідна умова зміцнення довіри до гривні та зниження рівня доларизації економіки. Хто довірятиме гривні, якщо Національний банк допускатиме лише девальвацію, але утримуватиме курс від ревальвації?" - зазначив він.
"Якщо уявити, що НБУ не буде дозволяти обмінному курсу посилюватися, це свідчитиме, що у перспективі він рухатиметься лише в одну сторону – девальвації, або, у кращому разі, просто залишатиметься незмінним. За таких умов на приплив довгострокових інвестицій розраховувати марно", - додав Лепушинський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленського закликали зробити долар національною валютою України
Нагадаємо, курс гривні зміцнився й оновив максимальний результат із початку року.