Цитата
“Замовники цієї провокації мріють, щоб вийшла поліція, застосувала силу, пролилася кров. Ми не будемо йти на шляху такої провокації, в нас достатньо сил, щоб захистити громадський порядок. Ті, хто замовляють і проплачують такі акції, хочуть, щоб пролилася кров”, — заявив Геращенко.
Однак, заступник міністра наголосив, що більшість мітингувальників не порушують порядок, лише “кілька десятків осіб будуть нести відповідальність за хуліганські дії”.
Контекст
У Києві 20 березня біля Офісу президента відбулася акція протесту. Активісти підійшли практично впритул до будівлі з плакатами та гучною музикою. Протестувальники почали застосовувати піротехніку — димові шашки, петарди та фаєри. Почали кидати фарбою в будівлю ОП та розписувати фарбою стіни й двері.
Як зазначили у пресцентрі МВС, правоохоронці у ситуацію не втручались.
Що передувало
Наприкінці лютого, після чергових акцій протестів під стінами Офісу президента, заступник очільника МВС Антон Геращенко заявив, що громадяни та правоохоронці в Україні поступово вчаться демократії, порядку, та культурі проведення саме мирних протестів, таких, які притаманні європейським державам з яких ми, українці, намагаємось брати приклад.
Тоді, 27 лютого, відбулась акція на підтримку активіста Сергія Стерненка, якому суд виніс вирок — сім років позбавлення волі. Мітингувальники побували на Банковій біля Офісу Зеленського та біля Офісу Генпрокурора, палили фаєри, виголошували гасла. За інформацією поліції, порушень зафіксовано не було.