Деталі
Так, під час моніторингу соціальних мереж працівники поліції виявили відео, на якому вчитель школи тягне учня за руку та кричить на нього. Вказаний факт був зареєстрований 8 лютого в Єдиному обліку, вказали у ГУНП в області.
Під час проведення перевірки поліцейські встановили, що подія, зафіксована на відео, відбулась 31 січня в приміщенні школи.
“Зі слів директорки закладу, дана ситуація була розглянута на педагогічній нараді за участі вчительки та батьків 8-річного хлопця. Батьки хлопця ні до кого претензій не мають”, — відзначили у поліції.
Поліцейські, як повідомляється, провели профілактичну бесіду з учнем та його батьками.
“На даний час для більш детального з’ясування обставин події поліцейські здійснюватимуть додаткову перевірку даного факту та мають намір опитати вчителів закладу. Перевірка інциденту триває”, — додали правоохоронці.
Тим часом директор Департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко зазначила, що “конфліктна ситуація між вчителькою та учнем, яка наприкінці січня сталася у Харківській спеціалізованій школі № 77, практично вичерпана, вказали у мерії.
За її словами, вчителька англійської мови, яка грубо повелася з одним із учнів, отримала догану.
“Це неприємна ситуація, і ми зовсім не виправдовуємо дії вчителя, хоч би якими не були обставини, які спровокували її на такий вчинок. Це непедагогічно, і так не можна робити. Вже обговорили цей конфлікт із педагогічним колективом, відпрацювали з ювенальною превенцією, тобто поліцією. Є розуміння з батьками, які теж згодні, що і дитина поводилася не найкращим чином. Я вибачилася перед ними від імені міськради. Як підсумок, вчителька отримала догану”, — наголосила Ольга Деменко.
За її словами, застосовувати суворіші санкції, а саме звільнення, "у даній ситуації було б надмірно".
“Вчителька працює у школі майже 10 років, вона характеризується позитивно, раніше до відповідальності не притягувалася. Її підтримують інші вчителі та батьки. Це була прикра помилка з її боку, яку, сподіваюся, вона більше не повторить”, — наголосила директор департаменту.
Як повідомила Ольга Деменко, найближчим часом у школах та дитячих садках будуть проведені відповідні профілактичні бесіди.
Доповнення
За даними ЮНІСЕФ, у всьому світі половина учнів у віці 13–15 років (близько 150 мільйонів) повідомляють, що зазнали насильства з боку однолітків у школі та поблизу неї. Трохи більше ніж 1 з 3 учнів у віці від 13 до 15 років зазнають булінгу, і приблизно така ж частка бере участь у бійках.