“Сьогодні Національна асамблея народної влади (однопалатний парламент) призначила Мігеля Діас-канело наступним головою Держради Куби. Громадяни Куби в дійсності не мали можливості вплинути на цей недемократичний процес переходу влади. Ми розчаровані тим, що уряд Куби вважало за краще заглушити незалежні голоси і продовжити свою репресивну монополію влади замість того, щоб дозволити народу зробити осмислений вибір за допомогою проведення вільних, чесних і конкурентних виборів”, — зазначила Нойєрт.
Як підкреслила керівник прес-служби Держдепу США, “новий президент Куби має зробити конкретні кроки, щоб зробити життя кубинського народу кращим, для поваги прав людини, припинення репресій, а також надати людям великі політичні і економічні свободи”.
Нагадаємо, 19 квітня на засіданні Національної асамблеї народної влади (однопалатного парламенту), яке проходило в гаванському Палаці з’їздів, 57-річний перший заступник голови Держради Мігель Діас-Канель був обраний головою Державної ради Куби (найвища посада в країні). За кандидатуру Діас-канело проголосували 603 з 604 депутатів. Згідно з кубинською конституцією, голова Держради є главою держави і уряду і обирається на п’ятирічний термін.
Мігель Діас-Канель стане першою з 1959 року особою на чолі Куби, яка не носитиме прізвища Кастро. На даний час кубинський політик є найбільш високопоставленим державним діячем Куби, який не брав участі в Кубинської революції.