Деталі
Дату обрали не випадково. Саме 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві під звуки дзвонів було урочисто проголошено Акт Злуки, об’єднання Західноукраїнської Народної Республіки, посталої на землях колишньої Австро-Угорської імперії, з Українською Народною Республікою проголошеної на руїнах Російської імперії.
Через складне геополітичне становище молодої Української республіки Акт Злуки не був повною мірою реалізований, але він набув великого символічного значення у бажанні українців мати свою єдину незалежну державу.
Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії.
Протягом століть її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У XVIII — початку XX ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях найкращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.