Відкриють конференцію о 15:00 за Києвом міністри оборони ФРН Урсула фон дер Ляйен і Великої Британії Гевін Вільямсон. Протягом трьох днів учасники форуму обговорять цілий ряд тем, такі як майбутнє європейської політики в галузі оборони, відносини Заходу і Росії, криза в Україні, конфлікти на Близькому Сході, в Венесуелі, роль Китаю в світі і багато іншого. До головного порядку денного конференції в цьому році включена і тема “Клімат і безпека”. Раніше вона найчастіше обговорювалася лише під час суміжних заходів і зустрічей.
Керівник форуму Вольфганг Ішингер не виключив, що на полях може пройти зустріч, присвячена врегулюванню ситуації в Донбасі. “Мене б не здивувало, якби на полях Мюнхенської конференції пройшла українсько-російська зустріч або зустріч в нормандському форматі”, — сказав він. У той же час дипломат висловив думку, що нові імпульси в процесі врегулювання конфлікту в Донбасі доцільно було б шукати після президентських виборів в Україні.
Серед тем, які будуть підняті в Мюнхені, швидше за все, виявиться і проект “Північний потік-2”, який зараз дуже активно обговорюється в Європі і, перш за все, в Німеччині. 13 лютого Рада ЄС та Європарламент попередньо схвалили посилення Газової директиви Євросоюзу на підставі значно доопрацьованого і пом’якшеного проекту поправок, розробленого Німеччиною і Францією.
Як зазначав УНН, Україна у Мюнхені продемонструє бачення щодо ядерної угоди з Іраном.