"Нам потрібно обов'язково окремо маркувати тести представників Нацполіціі, лікарів, вчителів та інших категорій працівників. Так ми зможемо отримати більш детальну статистику і розуміння, в яких категоріях хвороба поширюється швидше", - зазначив він.
Ще одним завданням уряду визначено вдосконалення так званої системи "виявлення-тестування-ізоляція-контакти".
Також, за результатами позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС, Шмигаль доручив розробити механізм відрядження епідеміологів Госпродпотребслужби в лабораторні центри МОЗ для проведення епідемічних розслідувань.
Відзначимо, що ще 21 травня МОЗ оновив стандарти медичної допомоги при COVID-19, передбачивши обов'язкове ІФА-тестування, зокрема, для лікарів, поліцейських, військових і прикордонників.
Однак, на практиці, відповідний наказ Міністерства охорони здоров'я не виконується. Наприклад, в Івано-Франківській області ІФА-тестуванням на COVID-19 охопили всього 16% медиків, в Київській області - 10%, в Луганській - 4%.
Нагадаємо, за словами депутата Ірини Верещук, низький рівень ІФА-тестування в Україні - це пряма відповідальність санлікаря Віктора Ляшка.
Наприклад, в Івано-Франківській області ІФА-тестуванням на COVID-19 охопили всього 16% медиків, в Київській області - 10%, в Луганській - 4%.
А що стосується вчителів, то централізовано тестувати їх на "ковід" перед початком навчального року в МОН відмовилися, переклавши всю відповідальність за цей процес на місцеві органи влади і детекторів навчальних закладів.
Нагадаємо, за словами депутата Ірини Верещук, низький рівень ІФА-тестування в Україні - це пряма відповідальність санлікаря Віктора Ляшка. Останній, до слова, не дивлячись на черговий пік захворюваності COVID-19, зараз знаходиться у відпустці.