"Сьогодні Рада прийняла рішення про продовження ще на один рік, до 18 травня 2021 року, рамок обмежувальних заходів проти кібератак, що загрожують ЄС або його державам-членам", - йдеться в повідомленні.
Як відзначили європейські дипломати, основна мета продовження санкцій - це стримування і реагування на кібер-діяльність, спрямовану проти ЄС або його держав-членів. Обмежувальні заходи включають в себе заборону на в'їзд осіб в ЄС і заморожування активів для фізичних і юридичних осіб.
"Рішення було прийнято через кілька днів після заяви Європейського Союзу та його держав-членів про зловмисну кіберактівність, яка використовує пандемію коронавірусу, і наголошено рішучість ЄС запобігати, стримувати і відповідати на недружні кібернетичні дії, в тому числі - в рамках більш широких зусиль ЄС у відповідь на кризу COVID-19", - сказано в заяві.
Як повідомляв УНН, в результаті кібератаки на внутрішні мережі німецького Бундестагу в 2015 році було викрадено кілька гігабайт даних, в тому числі велика кількість електронних листів з депутатського бюро канцлера. Комп'ютерну систему Бундестагу довелося відключити на кілька днів з метою безпеки. Експерти Федерального відомства з кримінальних справ (BKA) і Федерального відомства з безпеки в сфері інформаційних технологій (BSI) частково реконструювали події п'ятирічної давності і прийшли до висновку, що до викрадення переписки можуть бути причетні хакери, пов'язані з Головним управлінням Генштабу ЗС Росії (колишнім ГРУ).
На початку травня стало відомо, що Федеральна прокуратура Німеччини видала ордер на арешт російського хакера Дмитра Бадіна, якого німецькі правоохоронці підозрюють в атаці на Бундестаг. Його також розшукує Федеральне бюро розслідувань США як учасника угруповання Fancy Bear, підозрюваного у втручанні в вибори президента.