США і партнери задовольняють чимало потреб, прописаних у "плані перемоги" Президента України Володимира Зеленського, і це стало предметом дискусій із союзниками та партнерами 13 листопада у штаб-квартирі НАТО. Про це під час візиту до Брюсселя сказав держсекретар Ентоні Блінкен, відповідаючи на запитання про можливість послаблення обмежень на удари далекобійною зброєю вглиб росії, пише УНН з посиланням на Голос Америки.
Деталі
"Критерій нашої допомоги Україні, починаючи з лютого 2022 року і до сьогодні, це переконатися, що ми адаптуємося до потреб України в міру того, як змінюється поле бою, як змінюється те, що робить Росія, де фронт, як протікає війна, як протікає агресія. Я переконаний, що ми продовжуватимемо адаптувати та коригувати (допомогу – ред.) за потреби", – зазначив Блінкен.
Держсекретар США не відповів конкретно на запитання, що стосувалися далекобійної зброї, але запевнив, що чинна адміністрація налаштована на подальшу допомогу Україні.
"Президент [Байден] налаштований на те, щоб ми виклали кожен долар у нашому розпорядженні, зокрема із 61-мільярдного пакета… І ми на шляху до цього. Тож ті вилучення, які ми можемо зробити з нашої військової техніки, відбудуться, і таким чином рухатимуться вперед кошти. Це має гарантувати, що Україна продовжуватиме отримувати від нас те, що їй потрібно", – наголосив Блінкен.
Не менш важливою, наголосив держсекретар США, є підтримка від союзників і партнерів.
"Переконаний, виходячи з розмов, які ведемо сьогодні й практично щодня, що ця підтримка триватиме, і не тільки це - очікую, що вона зростатиме", – резюмував Блінкен.
Державний секретар США перебуває у Брюсселі, де обговорює підтримку України на зустрічах зі своїми колегами з НАТО та Євросоюзу.
Зокрема, на зустрічі з Рютте він заявив, що залученість військ Північної Кореї до війни в Україні вимагає жорсткої відповіді та отримає її.
"Сьогодні у нас була дуже продуктивна дискусія щодо нашої тривалої підтримки України в умовах російської агресії, яка продовжується. Крім того, [була розмова] щодо цього додаткового елементу КНДР, північнокорейських сил, залучених у війну, а тепер буквально в бій, що вимагає та отримає жорстку відповідь", - заявив Блінкен.