“Висновок перший, один із головних — це те, що на сьогодні лише кожен п’ятий урядовий законопроект стає законом. Верховна Рада України підтримує тільки 18,5% урядових законопроектів”, — сказав О.Кошель.
Так, за його словами, Кабінет міністрів вніс на розгляд парламенту 261 законопроект, 50 із них було прийнято в цілому і 16 — у першому читанні.
Також голова КВУ зауважив, що законопроекти уряду Арсенія Яценюка приймалися майже вдвічі частіше.
“Рівень підтримки законопроектів уряду Арсенія Яценюка становив 36,4%, що фактично вдвічі більше”, — зазначив він.
О.Кошель підкреслив, що такі результати урядової законотворчості є вкрай низькими, що є серйозним сигналом як для уряду, так і для парламенту. При цьому він поставив у приклад європейський досвід.
“(Менш ніж) 19% підтримки законопроектів — це вкрай низькі показники. В умовах парламентсько-президентської республіки, коли парламент формує уряд, контролює уряд, може відправити його у відставку, рівень підтримки його (Кабміну — ред.) законопроектів мав би бути на рівні близько 80%. Є практика держав ЄС, де чотири з п’яти законопроектів стають законами. У Великобританії цей показник значно вищий, там він становить понад 90% урядових законопроектів”, — сказав О.Кошель.
Нагадаємо, раніше в КВУ повідомили, що в березні вісім народних депутатів жодного разу не відвідали засідання Верховної Ради.