“Раніше в цьому місяці ми відзначили 23-ту річницю підписання Будапештського меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до ДНЯЗ (Договір про нерозповсюдження ядерної зброї — ред.)”, — зазначив міністр.
Він нагадав, що умовою добровільного звільнення України від ядерного арсеналу стали забезпечення гарантій безпеки ядерними державами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генасамблея ООН голосуватиме за український проект резолюції по Криму 19 грудня
“Незаконна окупація Криму та триваюча російська агресія в Донбаському регіоні України залишили в Севастополі дослідницький реактор із низьким вмістом збагаченого урану, два ядерні сховища та понад 1200 радіонуклідних джерел без належного контролю українського національного регулятора”, — сказав Клімкін.
Окрім того він зазначив, що правова база застосування гарантій Міжнародного агентства з атомної енергії в Україні, в тому числі в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, базується на Угоді про загальну гарантії України та Додатковий протокол до неї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГПУ активно збирає докази правопорушень у Криму для звернення до Гааги
“Коли ми говоримо про важливість збереження та зміцнення режиму ядерного нерозповсюдження, ми також повинні мати на увазі, що триваюча окупація території України ядерною державою призвела до де-факто розширення географічної зони розгортання ядерної зброї”, — зазначив міністр.