“Не побоюся сказати: Цей об’єкт (ТОВ "Сільські традиції“, розташованого в Кобеляцькому районі Полтавської області — ред..) завжди був ласим шматком для того, хто отримував державну владу. Його доїли. І замість того, щоб будувати екологічні очисні системи, платили відкати керівництву. Внаслідок споглядання на ці серйозні оборудки ми втратили серйозний бюджетний виробничий комплекс”, — сказав Генеральний прокурор України.
На думку Ю.Луценка, ситуація, що виникла, — наслідок корупції. З одного боку нинішньому керівнику цього господарства висунута підозра у порушенні законодавства, і ця справа буде доведена до кінця. Проте з іншого боку недобре, що в Україні знищуються величезні комплекси, які могли б давати хороші податки і робочі місця, зауважив він.
Нагадаємо, у рамках розслідування кримінального провадження, яке проводить слідче управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області за процесуального керівництва обласної прокуратури, керівникові ТОВ “Сільські традиції” повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 239 (забруднення земель відходами, шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля) та ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) КК України.
За розрахунками Державної екологічної інспекції у Полтавській області, сума матеріальної шкоди, заподіяної державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, зумовленої забрудненням земельних ресурсів, визначена в обсязі понад 2 млн. 300 тис. грн.
Нагадаємо, нещодавно на Полтавщині виявлено декілька десятків тисяч ртутьвмісних ламп. Петро Яковенко, член екологічної ради регіону зазначив, що небезпечні ртутьвмісні лампи у такій кількості загрожують усій області. За словами голови Диканської РДА Володимира Шкарбаня, небезпечні відходи на Полтавщину привезли зі Львова.
Як раніше повідомляв УНН, за минулий рік в Україні було утворено понад 312 млн тонн небезпечних відходів.