“Ідея створення відповідного окремого формату (щодо питання окупованого Криму) стосується ідеї побудови ... або на майданчику Великої сімки із залученням Європейського союзу, або із залученням „женевського формату“. На сьогодні у нас є згода всіх партнерів, крім, звичайно, Російської Федерації, яка намагається тотально блокувати це питання. Тому ми хочемо розпочати з ключових питань, які стосуються прав людини, те, що ми робимо на міжнародних майданчиках, і поступово додавати до цього інші питання”, — сказав П.Клімкін.
За його словами, зараз є резолюція Генасамблеї ООН щодо порушень прав людини.
“Минулого року і цього року в результаті нашої спільної роботи у нас є резолюція Генеральної асамблеї ООН щодо порушень прав людини. Це і юридичне, і політичне підґрунтя для того, щоб працювати і з структурами ООН і з іншими міжнародними організаціями щодо створення тиску і щодо створення доступу до території тимчасово окупованого Криму. Зараз ми працюємо з Верховним комісаром ООН з питань прав людини, працюємо з Радою Європи для того, щоб реалізувати цю ідею. Поки що ми робимо особливий акцент саме на права людини”, — зауважив міністр закордонних справ.
Голова МЗС також повідомив, що стосовно затримання 80 кримських татар у Сімферополі вже повідомлено міжнародних партнерів.
“До речі, стосовно вчорашніх подій (щодо захоплення російськими окупантами 80 кримських татар у Сімферополі — ред.), ми вже повідомили наших друзів та партнерів з метою отримання відповідної максимально-жорсткої реакції”, — сказав П.Клімкін.
Нагадаємо, під час облави у місті Сімферополі у Криму, яка відбулася 6 квітня, російські окупанти вивезли 80 кримських татар, взявши у них відбитки пальців та зразки на аналіз ДНК.