Європа більш відкрита до торговельних відносин, проте глобальне економічне зростання відбуватиметься за межами Європейського Союзу, - близько 300 мільярдів євро європейських заощаджень відволікаються за кордон, здебільшого в Сполучені Штати. Про це розповіла глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на прес-конференції після засідання Європейської ради, прередає УНН.
Щороку 300 мільярдів євро європейських заощаджень відволікаються за кордон, в основному в Сполучені Штати. Це гроші, яких не вистачає для розвитку наших компаній у Євросоюзі. І це пов'язано з фрагментацією наших ринків капіталу і фінансової системи
Глава Європейської комісії також зазначила, що найближчими роками глобальне економічне зростання відбуватиметься за межами Європейського Союзу. Втім, за словами посадовиці, "Європа - це торговельний континент, набагато більш відкритий, ніж, наприклад, Сполучені Штати".
Ми нарешті побачили зрушення у питанні розблокування допомоги від США - Шмигаль19.04.24, 03:57
Фон дер Ляєн заявила, що значна частина нашого процвітання забезпечується завдяки торговельним контактам, при цьому "Європейський Союз не має собі рівних у переговорах щодо торговельних угод".
І я хочу навести вам кілька цифр CETA. Це дало змогу торік експортувати агропродовольчу продукцію в Канаду на 4,5 мільярда євро, що на 53% більше, ніж до CETA, тобто реальне зростання. А в нас із Канадою агропродовольчий профіцит у розмірі 1,6 мільярда євро. Тому нам потрібно продовжувати працювати над відкритою і справедливою торгівлею, яка надасть нашим компаніям нові можливості.
В цьому контексті також було повідомлено, про необхідність створення глобального ігрового поля, усунення ризиків, пов'язаних з відкритістю, в тому числі за допомогою заходів торговельного захисту.
Ми ухвалили понад 170 заходів торговельного захисту, які захистили понад 500 000 робочих місць у Європейському Союзі. – повідомила Урсула фон дер Ляєн.
Серед іншого, посадовиця нагадала про міцну базу ЄС всупереч складнощам:
Безробіття перебуває на рекордно низькому рівні - менше 6%. А зайнятість перебуває на рекордно високому рівні - 75% у 2023 році. Інфляція повертається до рівня майже 2%. Тож наше колективне завдання - закріпити це і перетворити на стійке та довгострокове зростання
Україна потребує 42 млрд дол. допомоги цього року - МВФ19.04.24, 10:00