Цитата:
“Тестування - ефективний захід і дає раннє виявлення ще до початку клінічної симптоматики, що дає можливість вчасно ввести обмежувальні заходи і тим самим запобігти великим епідемічним ускладненням. Тестування вкрай потрібно там, де є масові зібрання людей”, - заявила епідеміолог.
На думку Наталії Виноград, лише температурного скринінгу та опитування щодо стану здоров'я - недостатньо. “Людина стає заразною і становить епіднебезпеку для оточуючих ще до початку клінічної маніфестації, це особливість цього захворювання”, - нагадала вона.
Деталі
У постанові щодо протиепідемічних заходів для прийому хасидів в Умані, яку МОЗ видав нещодавно, про масове тестування перед самим початком заходу - ні слова.
Цю інформацію УНН підтвердила і Лариса Качанова, начальник Уманського міськрайонного управління головного управління Держпродспоживслужби.
“Масового тестування перед початком не було, вони в’їжджати сюди повинні або вакциновані, або з ПЛР-тестом, який зроблений не пізніше, аніж за 72 години до моменту виїзду”, - розповіла вона.
Однак навіть з ПЛР-тестуванням в Умані вже 11 випадків захворювання на коронавірус. На місці святкування Рош га-Шана перебувають 8 інфікованих хасидів, а інших трьох відправили до Ізраїлю через поганий стан. Лікарі припускають, що хасиди заразилися коронавірусом саме в Україні, повідомляє ізраїльське видання Mako.
Отож, масове тестування безпосередньо перед заходом допомогло б уникнути появи коронавірусної інфекції серед хасидів.