Деталі
Члени організованої злочинної групи шахрайським шляхом привласнювали державні кошти Фонду гарантування вкладів.
Злочинна оборудка полягала в тому, що на підставі підроблених документів зловмисники з допомогою сторонніх осіб, які за винагороду видавали себе за дійсних вкладників неплатоспроможних банківських установ, отримували грошові кошти з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, — розповідають у поліції. — В подальшому, за наявною інформацією, привласнені злочинним шляхом мільйони гривень бюджетних коштів йшли на фінансування криміналітету.
Вчора, 11 березня, у Вінниці та Києві оперативники провели обшуки за місцем проживання фігурантів. Вилучили грошові кошти та речові докази їх злочинної діяльності: підроблені паспорти та документи, мобільні телефони, грошові кошти, флеш накопичувачі, банківські картки та інше.
Серед шести активних членів угруповання були особи, які мали певний вплив в кримінальних колах. Один з них — громадянин Росії.
Учасникам злочинної групи оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою).
Такий злочин карається позбавленням волі строком до 12 років з конфіскацією майна.
Додамо
Журналісти з’ясували подробиці шахрайської схеми, за допомогою якої рейдери намагаються відсудити у Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн: як повідомили ЗМІ, засновники громадської організації — професійні юристи-вимагачі, які в якості позивачів записали неіснуючих людей, заручилися “липовою” експертизою, на підставі якої нечистий на руку суддя “сфабрикував” рішення про арешт активів МГЗ.