“Однією із найболючіших для місцевого самоврядування є проблема заборгованості з різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги. І ми маємо в найкоротші терміни вирішити це питання”, — сказав В.Кличко.
Кличко наголосив, що протягом 2017 року так і не була остаточно вирішена проблема погашення заборгованості з різниці в тарифах, що виникла ще до 1 січня 2016 року. Він нагадав, що в Держбюджеті минулого року були передбачені 5 млрд грн на ці цілі, а також законодавчо визначений механізм погашення.
“Фактично минулого року було використано на погашення заборгованості лише 1,7 млрд грн. При цьому близько 95% коштів пішло підприємствам теплопостачання. А ще 1,8 млрд у грудні 2017 року спрямовані на погашення заборгованості за електроенергію “Вода Донбасу”, — зауважив голова Асоціації міст.
“Виникла також і проблема погашення заборгованості з різниці в тарифах за 2016—2017 роки. І, за даними Мінрегіону, ця цифра складає близько 11 млрд грн по теплокомуненерго та близько 2 млрд грн по підприємствах водопостачання та водовідведення”, — додав В.Кличко.
За його словами, механізм визначення та погашення заборгованості з різниці в тарифах, починаючи з 2016 року, відсутній. Він зауважив, що це сталося через законодавчу норму щодо недопустимості встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, нижчому за економічно обґрунтований.
Серед шляхів вирішення проблеми — напрацювання змін до законодавства та виділення коштів в Держбюджеті на погашення заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами тепло- та водопостачання за минулі періоди. Для вивчення ситуації та напрацювання пропозицій щодо погашення існуючої заборгованості з різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги за 2016—2017 роки правління Асоціації створило робочу групу. До її складу увійшли мери низки міст.