“Ми розуміємо, що значною мірою таких показників вдалося досягнути завдяки нашій зосередженості на конкретних галузях та згуртованим, скоординованим діям. Ми об’єднали зусилля, щоб спростити нарахування та сплату пайової участі для забудовників. Це дозволило не лише поліпшити бюджетну сторону питання — я впевнений, що такий крок дозволив нам налагодити більш тісну співпрацю та взаєморозуміння з бізнесом,” — підкреслив Г.Пліс.
У КМДА нагадали, що рейтинг формується за 10 категоріями. Піднятися в загальному рейтингу Україні дозволили успіхи за чотирма з них.
Так, прорив у цьому році стався за індикатором “Отримання дозволів на будівництво”, де наша країна виросла на 105 пунктів (із 140 до 35). Ключову роль у цьому зіграло зменшення Київрадою розміру пайової участі в розвитку інфраструктури з 10% до 2% і зменшення вартості послуг із технагляду в будівництві.
У категорії “Оподаткування” Україна виросла на 41 пункт (з 84 до 43), завдяки зменшенню та уніфікації Єдиного соціального внеску. Окрім цього, країна просунулась за індикаторами “Підключення до системи електропостачання” (із 130 до 128) і “Дозвіл неплатоспроможності” (з 150 до 149).