“Спуск посадкового модуля стався за планом. Нормальна продуктивність спостерігалася на висоті до 2,1 км. Згодом зв’язок між посадковим модулем і наземними станціями був втрачений”, — передає організація.
Посадка апарату планувалася на високій рівнині між двома місячними кратерами в районі Південного полюса, яку раніше ніколи не досліджували. Посадковий модуль повинен був доставити на поверхню місяцехід, призначений для вивчень мінералогічного складу поверхні супутника Землі.
Як повідомили в суботу журналістам фахівці Індійської організації космічних досліджень (ISRO), місію не можна назвати невдалою, оскільки орбітальний апарат буде діяти над Місяцем ще майже рік.
“Втрачено тільки 5% місії — посадковий модуль „Вікрам“ і місяцехід „Прагьян“, в той час як орбітальний апарат „Чандраян-2“ — залишилися 95% — успішно продовжує роботу на орбіті Місяця”, — сказав представник ISRO.
Співробітник космічного відомства зазначив, що місяцехід повинен був пропрацювати на супутнику Землі лише 14 днів, тоді як орбітальний апарат буде вивчати і фотографувати Місяць протягом декількох місяців. У тому числі “Чандраян-2”, як планується, зможе сфотографувати і надіслати в ISRO знімки втраченого апарату, що допоможе зрозуміти, що з ним сталося.
Watch Live : Landing of Chandrayaan2 on Lunar Surface https://t.co/zooxv9IBe2
— ISRO (@isro) September 6, 2019Як передавав УНН, Індія запустила на Місяць ракету з орбітальною станцією і місяцеходом.