Повідомляється, що законопроект “радикала” має низку недоліків, і запропоновані ним шляхи так званого “стимулювання ринку криптовалют в Україні” не конкретні.
“Однак єдиним конкретним заходом, на наш погляд, можна вважати тарифне стимулювання діяльності з видобування (майнінгу) криптовалют шляхом зниження тарифів на використання електричної енергії суб’єктам господарювання, що здійснюють майнінг, в межах індустріальних парків та таким же суб’єктам в інших місцях, але в нічний час”, — наголосили фахівці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рибалка “списав” законопроект про криптовалюти у російських чиновників
Крім того, проектом ЗУ Рибалки не доведена економічна ефективність пропонованого варіанту стимулювання криптовалюти. На даний час вже передбачені двотарифні лічильники для розрахунків оплати за електроенергію будь-яких користувачів електричних мереж, а не тільки “майнерів” криптовалют, пояснили експерти ВРУ.
А ще, експерти ГНЕУ ВР засумнівалися у пропозиції нардепа, що передбачає стимулювання діяльність ринку крипто валют саме державою.
“У зв’язку з цим слід також звернути увагу на те, що запропонована назва Закону — „Про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні“ — не відповідає його змісту, який є значно ширшим”, — зазначили експерти.
Нагадаємо, раніше законопроект депутат Рибалки 7183-1 розкритикували в НБУ, а також у Bitcoin Foundation. Експерти вказаної організації, зокрема, назвали документ “радикала” безглуздим і популістським.
Крім того, зауважимо, що до авторського колективу згаданого законопроекту Рибалка включив свою подругу Анастасію Байбородіну. Такий вчинок політика його ж колеги по фракції назвали щонайменше неетичним.
“Що стосується законопроектів про криптовалюти та співавторства його подруги — я вважаю, що ВР — це місце фахової роботи, а не місце для прописування своїх людей і включення своїх подруг чи дружин співавторами закону. Це не дуже етично як для депутата”, — сказав радикал Вітко.