galuz-vitchiznyanogo-ptakhivnitstva-vstanovila-noviy-rekord

Галузь вітчизняного птахівництва встановила новий рекорд

 • 10512 переглядiв

“Значне зростання обсягів виробництва продукції птахівництва в секторі агропідприємств в Україні стало можливим завдяки довгостроковій державній політиці фінансової підтримки розвитку галузі: у першу чергу – наданню податкових преференцій птахівничим підприємствам. Саме цей чинник сприяв припливу інвестицій та активному впровадженню інноваційних технологій”, - зазначив Тулуш.

Сучасний птахівничий бізнес, за його словами, намагається об’єднати усі ланцюги руху продукції до кінцевого споживача: вирощування кормової бази – виробництво птиці – переробка птиці – торгівля виробленою продукцією через власні торгові точки. При цьому виробництво та переробка птиці забезпечується, як правило, у рамках діяльності одного економічного суб’єкта, а формування кормової бази та здійснення торгівлі – за рахунок пов’язаних із ним осіб.

Таким чином, підприємства птахівничої галузі змогли отримати максимальну вигоду із наявних у галузі податкових преференцій, переважно – за рахунок застосування спеціальних податкових режимів.

Як наслідок, за останні два десятиріччя поголів’я птиці у сільгосппідприємствах збільшилося майже у п’ять разів, поінформував Тулуш.

Якщо на початку 2000-х років воно не перевищувало 30 млн голів, то вже на початок 2010 року збільшилося більш ніж утричі і становило понад 100 млн голів. А на початку 2014 року, в якому відбулася російська агресія, поголів’я курей сягнуло 132 млн голів.

Обсяги реалізації м’яса птиці сільгосппідприємствами за час надання податкових преференцій зросли майже у 15 разів. Якщо на початку 2000-х років птахівничі підприємства змогли реалізували лише менш як 0,1 млн т курятини, то у "довоєнному" 2013 році – вже майже 1,3 млн т.

Водночас обсяги реалізації птиці господарствами населення залишалися практично незмінними з початку 2000-х років – 240-270 тис. т на рік.

Значно зросли за час надання податкових преференцій й обсяги виробництва яєць, повідомив Тулуш.

“Якщо на початку 2000-х років вітчизняні птахівничі підприємства виробляли менше 3,0 млрд шт. яєць, то вже у 2010 році їх кількість перевищила 9,4 млрд шт. У 2014 році обсяги виробництва яєць склали понад 11,7 млрд шт., тобто майже у 4,5 разу перевищили показник 2000 року”, - сказав він.

Аналіз показників розвитку галузі птахівництва показує, що вже на початок 2010 року галузь птахівництва досягла значних показників розвитку та рентабельності діяльності.

А станом на початок 2014 року темпи зростання галузі фактично вичерпали можливості повного споживання виробленої продукції птахівництва в Україні: з’явились ознаки перевиробництва, особливо з огляду на суттєве зменшення чисельності населення на контрольованих Україною територіях.

Нагадаємо, у світі зростає попит на курятину. Передові країни світу вже заявили про збільшення обсягів виробництва і зміцнення експортних позицій. Аналогічних планів дотримується й Україна, яка сьогодні входить до ТОП-10 найбільших світових експортерів курятини та очолює рейтинг ТОП-50 країн з найдоступнішим м'ясом птиці

Збільшити виробництво курятини в Україні планується за рахунок запуску другої лінії Вінницької птахофабрики МХП (Миронівський хлібопродукт) – одного з найбільших виробників курятини в Європі та українського лідера з експорту.

Раніше експерти констатували, що державні дотації в аграрний сектор дали свій позитивний результат, який найбільше відчули споживачі та виробники курятини.

“Ціна на курятину в Україні найнижча в Європі, при цьому обсяги експорту вітчизняної курятини істотно зросли. Незважаючи на те, що Україна вичерпала річну квоту на безмитне ввезення курятини в ЄС ще в першій половині січня, вітчизняна продукція все-таки залишається конкурентоспроможною на європейському ринку”, – зазначив Биков та закликав уряд розглянути можливість виділення дотацій для таких перспективних сфер як суднобудування.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    Прикордонники затримали 16 транзитерів до ЄС із В'єтнаму

     • 9746 переглядiв

    На Донбасі почали навмисне цілити у цивільних - ООН

     • 9148 переглядiв

    Президент призначив посла України у Вірменії

     • 16427 переглядiв