Йдеться про тендер на закупівлю “набору для виявлення антитіл до бруцельозу методом імуноферментного аналізу”, який було проведено 21 серпня 2019 року. Очікувана вартість закупівлі становила 1 млн 835 тис. грн. Участь у тендері взяли ПрАТ “НВК “Діапроф-Мед”, ТОВ “ВЕТФАКТОР ЛТД”, ТОВ "КОМПАНІЯ "ВІННЕР ТРЕЙД" та ТОВ “Дніпропетровська фармацевтична компанія”. Остання стала переможцем тендеру, запропонувавши за свій товар 1 млн 707 тис. грн. Пропозиція “НВК “Діапроф-Мед”, будучи найбільш економічно вигідною (822,9 тис. грн), була відхилена з формальних причин.
3 вересня “НВК “Діапроф-Мед” та “ВЕТФАКТОР ЛТД” подали скарги в АМКУ. Втім невдовзі компанія “ВЕТФАКТОР ЛТД” відкликала свою скаргу.
Тож єдиним скаржником на сьогодні лишається “НВК “Діапроф-Мед”. Скарга компанії прийнята колегією АМКУ до розгляду. “НВК “Діапроф-Мед” має високі шанси на перемогу, вважає Загребельська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АМКУ вивчить підозрілий тендер Лапи із переплатою майже в 1 млн грн
По суті “спору” вона пояснила, що замовник не вимагав від учасників тендеру надати документи на підтвердження відповідності кількісних характеристик товару. Поряд з цим, Держпродспоживслужба відхилила пропозицію “НВК “Діапроф-Мед” через начебто “невідповідність пропозиції вимогам технічного завдання” в частині комплектації: вимога замовника - 96 -лункові планшети – 10 шт. Згідно ж з листівкою вкладкою на запропонований препарат компанія запропонувала комплектацію планшетів на 32 лунки.
"Учасником в складі пропозиції було надано інформацію щодо 96 -лункових планшетів – 10 штук, а документального підтвердження цього замовник в тендерній документації не вимагав.
Отже в цій частині, за умови прийняття колегією скарги до розгляду, у скаржника високі шанси на перемогу", - каже Загребельська.
Крім того, Держпродспоживслужба відхилила пропозицію "НВК "Діапроф-Мед" через те, що вона, мовляв, "відрізняється від встановленої форми замовника", продовжила Загребельська. В чому саме відрізняється пропозиція компанії - у Держпродспоживслужбі не пояснили, додала експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корупція і тендерні “договорняки” вбивають вітчизняну науку та виробників - заява
"У випадку прийняття колегією рішення щодо неправомірності відхилення тендерної пропозиції ПрАТ "НВК "Діапроф-Мед", замовника буде зобов’язано скасувати рішення про відхилення пропозиції цієї компанії та рішення про визначення переможця. Після цього знов розглянути пропозицію ПрАТ "НВК "Діапроф-Мед" та, якщо не "знайде" нових помилок – визначити її переможцем", - резюмувала Загребельська.
Як писав УНН, українські тест-системи виробництва “Діапроф-Мед”, згідно з висновками наукового центру "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини" (ННЦ "ІЕКВМ"), є кращими та чутливішими за французькі (запропоновані ТОВ “Дніпропетровська фармацевтична компанія”).