Вказано, що Дж.Келлі стверджував, що цей крок зможе допомогти виявити осіб, які, імовірно, несуть загрозу безпеці країни. За словами міністра, відповідну функцію зі збору даних, можливо, візьмуть на себе американські посольства в країнах, де будуть видаватися візи і дозволи на в'їзд. Передусім нововведення може торкнутися громадян семи держав, щодо яких американський президент Дональд Трамп раніше підписав міграційний указ.
"Дуже важко забезпечити надійну перевірку людей в цих країнах. Якщо ж вони в'їжджають (у США - ред.), ми хочемо запитати їх, які сайти вони відвідують, і просити паролі. Таким чином, ми зможемо зрозуміти, що люди роблять в інтернеті", - зазначив Дж.Келлі, додавши, що тим, хто відмовиться від надання інформації, може бути відмовлено в дозволі на в'їзд.
"Якщо вони дійсно хочуть приїхати в Америку, то підуть на співпрацю. Якщо немає, тоді - хто наступний?" - цитує міністра нацбезпеки Sky News.
При цьому керівник відомства обмовився, що остаточне рішення про введення такого заходу поки не прийнято, попередивши при цьому, що озвучив лише наявні у нього на цей рахунок думки, а не офіційні урядові ініціативи.
Міграційний указ Д.Трампа тимчасово забороняв в'їзд в США громадянам Ірану, Іраку, Лівії, Сирії, Сомалі, Судану і Ємену.
Нагадаємо, 3 лютого федеральний суддя у Сіетлі Джеймс Робарт тимчасово призупинив дію указу президента країни Дональда Трампа, яким був заборонений в’їзд до країни громадянам семи мусульманських країн, а також призупинена програма США з прийому біженців.
Державний департамент США 4 лютого заявив, що громадяни з семи мусульманських країн з діючими візами можуть в’їжджати на територію країни.
Д.Трамп назвав рішення судді про призупинку міграційного указу “смішним”.
Напередодні апеляційний суд розглянув скаргу на заморозку міграційного указу Д.Трампа.