Щороку 7 грудня в Україні відзначається День української хустки — свято, яке стало символом відродження українських традицій та вшанування національної культури. Також, цей день — можливість нагадати світу про багатство української культури, пише УНН.
Започаткували свято у 2019 році вінницькі активісти, щоб обʼєднати усіх жінок та зберегти давні українські традиції.
Хустка в давні часи була обовʼязковим головним убором, який одружені жінки носили цілий рік. Причому вони були різними, повсякденними, святковими, великими, малими, під кожну пору року. Проте, це не лише елемент одягу, а справжній оберіг, який століттями супроводжував жінок та здавна був символом жіночої краси, мудрості та материнської любові. Її дарували на свята, зберігали як сімейну реліквію, часто використовували як весільний атрибут.
В Україні існує з десяток різноманітних способів завʼязування хустки. Все залежить від регіону, але найпоширенішим методом є завʼязування одним краєм.
Свято започаткували відносно нещодавно, проте вже є певні традиції у цей день. Так, наприклад, проводяться різні майстер-класи з звʼязування хустки. Також, багато хто бере участь у фотофлешмобі "Зроби фото з хусткою" присвяченому цьому дню. Що важливо, свято, відзначають і за межами України. У 2019 День української хустки відзначили в Іспанії, Канаді, США, Казахстані, Йорданії, Латвії, Індії та Португалії. В цей рік було опубліковано понад мільйон світлин з традиційним головним убором. А у 2020 році було встановлено національний рекорд — найбільша кількість жінок в українських хустках.
Нагадаємо
Українське кобзарство офіційно визнано всесвітньою нематеріальною культурною спадщиною людства.