antykoruptsionery-maiut-spochatku-dovesty-svoiu-efektyvnist-a-potim-vzhe-vymahaty-stvoryty-yim-svoiu-ekspertnu-ustanovu-politoloh

Антикорупціонери мають спочатку довести свою ефективність, а потім вже вимагати створити їм свою експертну установу - політолог

 • 106694 переглядiв

Створення окремої експертної установи для Національного антикорупційного бюро України дозволить детективам "клепати" експертизи невідомої якості. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив політолог Тарас Загородній.

"Що значить своя експертна установа? Тобто вони будуть собі клепати експертизи? Невідомої якості. Я категорично проти розширення без конкретних висновків", - зазначив Загородній.

Він наголосив, що для початку потрібно провести аудит роботи антикорупційних органів і подивитися на що вони витрачають кошти та ресурси.

"Коли вони розповідають, що їм чогось не вистачає - треба провести аудит. Вісім років працює безконтрольна структура, показує низькі результати, замішана в багатьох скандалах, а тепер розширення?", - вказує політолог.

Контекст

Директор НАБУ Семен Кривонос продовжує наполягати на створення експертної установи при Бюро.  

Ця ідея була розкритикована в суспільстві. Критики створення нової експертної установи при НАБУ звертають увагу на те, що міжнародні експерти раніше висловлювали сумніви щодо об'єктивності експертиз, проведених в межах НАБУ.

Окрім того, детективів НАБУ часто викривають на "малюванні" потрібних їм судових експертиз. Зокрема вони замовляють їх у своїх знайомих, а НАЗК закриває на це очі.  А непотрібні їм експертні висновки "зливають" та намагаються анулювати, як було у справі ексміністра агрополітики Миколи Сольського.

Загалом, "малювання" експертиз з боку детективів часто призводить до виправдальних вироків ВАКС. Як це сталося зі справою виправданого ексміністра Володимира Омеляна та неодноразово закритої "Роттердам+". Як заявляла адвокат Ірина Одинець, НАБУ програло у суді, бо протягом розслідування детективи у вказаних справах "малювали" судові експертизи у дружніх приватних конторах, а потім ними безуспішно намагалися підтвердити свої звинувачення. Сам Володимир Омелян також зазначав, що детективи залучали "сумнівних експертів" під час розслідування справи проти нього.

Зважаючи на неодноразові факти таких маніпуляцій, ідея очільника НАБУ Семена Кривоноса створити для бюро свою експертну установу виглядає вкрай насторожуючою. У такому випадку "намальованих" експертиз може стати в рази більше, а відтак розслідування НАБУ можуть перетворитися у заангажовані переслідування на кшталт масового політичного терору радянського НКВС.

Популярні

Новини по темі

Жнива-2024: аграрії зібрали майже 32 млн тонн нового врожаю

 • 19435 переглядiв