Авіакомпанії AirBaltic заявила, що розробила план відновлення польотів в Україну в найкоротші терміни після того, як відкриється повітряний простір країни. Про це УНН повідомляє із посиланням на Bloomberg.
Деталі
Латвійська авіакомпанія планує перенести потужності з інших напрямків в Україну, щойно це буде безпечно, сказав у понеділок в інтерв'ю головний виконавчий директор Мартін Гаусс. За його словами, AirBaltic також хоче залишити кілька літаків в Україні на ніч.
"Ми можемо літати сьогодні вночі, якщо це безпечно", - сказав він. "Я б навіть полетів туди порожнім, якби було ясно, що ми можемо вилетіти, і продав би квитки, і квитки були б продані".
Відкриття повітряного простору та аеропортів забезпечить AirBaltic додатковий ключовий ринок з огляду на високий попит на поїздки в Україну, сказав Гаусс. Авіакомпанія також зможе перетинати повітряний простір України, щоб літати більш прямим маршрутом на південь від Латвії в такі пункти призначення, як Дубай і Греція.
Доповнення
AirBaltic раніше виконувала рейси з Києва, Львова та Одеси.
Зараз низка міжнародних авіакомпаній оцінюють, коли і як відновити польоти в Україну, коли повітряний простір знову відкриється. Зокрема, Ryanair Holdings Plc пообіцяла розмістити в Україні 30 літаків і допомогти відновити авіаційну промисловість країни після закінчення війни.
Доповнення
В кінці жовтня Україна презентувала дорожню карту щодо відкриття повітряного простору в умовах воєнного стану, презентувавши покроковий план та потреби для часткового відкриття авіапростору.
7 листопада старший партнер компанії страхового брокера Marsh McLennan Кріспін Еллісон на Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ) заявляв, що є 5-6 авіаліній, які б хотіли почати літати в українському авіапросторі з січня 2025 року. Аеропорт "Бориспіль" - це початкова ідея. Але все буде залежати від захисту повітря.
27 листопада заступник міністра розвитку громад та територій Тимур Ткаченко в ефірі телемарафону заявив, що наразі всі державні органи опрацьовують можливість часткового відкриття повітряного простору України, але через дуже високий рівень загроз – це залишається малоймовірним в короткостроковій перспективі.