Суд відмовив у заочному арешті Януковича та його сина через зупинене слідство у справі щодо Межигір'я
Київ • УНН
КИЇВ. 26 січня. УНН. Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила в заочному арешті колишнього президента України Віктора Януковича та його сина Олександра, оскільки слідство у справі щодо привласнення Межигір’я було зупинене. Про це УНН повідомляє з посиланням на мотивувальну частину рішення колегії суддів.
Цитата
“Враховуючи усі процесуальні недоліки, за наявності порушення процедури оголошення особи у міжнародний розшук та подання клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у зупиненому кримінальному провадженні, Суд приходить до висновку, що слідчий суддя в силу п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, належним чином здійснив судовий контроль та дотримався судової процедури, за якої жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню”, — йдеться в мотивувальній частині рішення.
Доповнення
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила в силі рішення суду першої інстанції про відмову у заочному арешті колишнього президента України Віктора Януковича у справі щодо привласнення Межигір’я.
ВАКС 26 жовтня 2020 року відмовив у заочному арешті Януковича, через порушення умов досудового розслідування у справі щодо привласнення Межигір’я.
Зазначимо, ще ГПУ розслідувала справу щодо заволодіння комплексом будівель резиденції “Межигір’я”. У межах цієї справи було заочно повідомлено про підозру Януковичу. Пізніше справу передали до НАБУ та САП.
Як раніше повідомлялося в УНН, ще Генеральна прокуратура раніше оголошувала третьому президенту України Віктору Ющенку підозру за статтею 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою).
Слідство вважає, що Ющенко у змові з експрезидентом Віктором Януковичем перевів “Межигір’я” із підпорядкування Державного управління справами до сфери відповідальності Кабінету міністрів. Уряд після цього передав резиденцію до статуту держпідприємства “Надра України”, яке вивело “Межигір’я” з державної власності на користь фіктивної донецької фірми.