Незаконне усиновлення та мілітаризація освіти: як порушують права дітей в окупованому Криму
Київ • УНН
КИЇВ. 1 червня. УНН. У День захисту дітей прокуратура Автономної Республіки Крим повідомляє про низку порушень з боку держави-агресора Росії щодо дітей, які проживають на окупованому півострові. Про це йдеться на сторінці прокуратури у Facebook, передає УНН.
“На території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя залишилися мешкати близько 450 тисяч дітей. Прикро констатувати, але щодня, починаючи з 2014 року, цим дітям нав’язується виключно „російська“ ідентичність, держава-окупант пропагує військову службу та мілітаризує освіту ще з дитячого садка, формуючи таким чином толерантність до війни та насильства”, — зазначив прокурор АР Крим Ігор Поночовний
Так, за даними прокуратури АР Крим, зокрема, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які залишились на території окупованого Кримського півострову, позбавлені права обирати громадянство.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін прийняв низку рішень щодо створення умов для дітей з інвалідністю
У порушення статей 7, 8 “Конвенції ООН про права дитини”, це питання на момент окупації за них вирішила РФ. Починаючи з 2014 року окупаційна влада запровадила програму “потяг надії”, у ході якої дітей з півострову усиновлюють громадяни РФ та, відповідно, переміщують їх з території окупованого півострова до РФ.
“У результаті першого такого „потягу“, 7 дітей віком від 10 місяців до 8 років одразу ж поїхали з Криму до Москви, Белгороду, Республіки Адигея, Краснодарського краю та Воронежської області, що підтверджує факт незаконного переміщення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування РФ”, — зазначають у прокуратурі.
Повідомляється, що прокуратура АР Крим здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, серед іншого, за фактами здійснення державою-окупантом пропаганди вступу дітей до армії РФ, незаконного переміщення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України та фіксує кожен факт порушення норм міжнародного гуманітарного права.
Також зазначається, що наразі, прокуратура автономії спільно з Кримською правозахисною групою готує чергове інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду за фактом здійснення пропаганди серед дітей служби в армії Російської Федерації.
Нагадаємо, що в уряді вирішили надати право дітям-сиротам отримувати житло після 23 років.