Індонезійський вулкан після виверження втричі зменшився у розмірах

Індонезійський вулкан після виверження втричі зменшився у розмірах

Київ  •  УНН

 • 11306 перегляди

КИЇВ. 30 грудня. УНН. Індонезійський вулкан Анак-Кракатау значно зменшився в розмірі після виверження, яке спричинило землетрус і смертельне цунамі. Про це повідомляє УНН із посиланням на ВВС.

Дослідники вивчили супутникові знімки вулкана, щоб підрахувати кількість каміння та попелу, які вулкан викинув у море. Науковці кажуть, що за минулий тиждень вулкан втратив понад дві третини своєї висоти і обсягу.

Більша кількість цієї маси могла зсунутися в море одночасно.

Цим можна пояснити рух води та утворення хвиль заввишки до 5 метрів, що вдарили по узбережжю Ява та Суматри.

Центр вулканології вивчив фотографії з кількох радарних супутників, зокрема Sentinel-1 Європейського Союзу та німецького TerraSAR-X. Радар науково-дослідницького центру може спостерігати за землею в будь-який час дня і ночі, попри хмари. Таким чином науковці змогли провести виміри втраченої маси Анак-Кракатау.

Раніше його висота становила 340 метрів, зараз - лише 110, повідомляє центр вулканології.

Щодо обсягу, то зникло 150-170 млн кубічних метрів маси вулкану, лишилося лише 40-70 млн куб. м.

Perubahan tubuh Gunung Anak Krakatau. PVMBG memperkirakan yang semula tinggi 338 meter, saat ini 110 meter. Volume Anak Krakatau hilang 150-170 juta m3. Volume saat ini 40-70 juta m3. Berkurangnya volume tubuh GAK disebabkan proses rayapan tubuh & erosi selama 24-27/12/2018. pic.twitter.com/bDish7O0Ms

— Sutopo Purwo Nugroho (@Sutopo_PN) 28 грудня 2018 р.

Яка саме частина зникла в день цунамі 22 грудня, а яка в наступні дні, сказати важко. Науковці зможуть краще це визначити після того, як зможуть вивчити вулкан на місці і провести ретельніші дослідження.

Але оскільки виверження досі триває, поки що ніхто не може наблизитися до Анак-Кракатау. Обрушення його конусу та утворення цунамі вважалося потенційною проблемою вже давно. Таку можливість науковці змоделювали шість років тому, навіть визначивши, що найімовірніше обрушиться західний схил вулкану.

Прогнози фахівців досить точно відтворили те, що сталося насправді.

Як повідомляв УНН, внаслідок цунамі в Індонезії, яке відбулось 26 грудня, 400 людей загинули і близько 20 залишаються зниклими безвісти. Понад 40 тисяч людей змушені були залишити свої домівки.