Нові правила парковки: які штрафи і за що чекати водіям
Київ • УНН
КИЇВ. 26 вересня. УНН. З 27 вересня в Україні набувають чинності нові правила парковки. За що автомобіль можуть відвезти на штрафний майданчик і як отримати знижку на штраф, пропонує переглянути УНН.
Сума штрафу за порушення правил паркування, у тому числі і неоплата вартості парковки за кожну добу користування, визначена у законі у 20-кратному розмірі від вартості однієї години парковки.
Паркування на безоплатних парковках водіями без відповідних пільг, або у місцях, де заборонена парковка того виду транспорту, яким користується водій, обернеться штрафом у 30-кратному розмірі від вартості однієї години парковки.
Якщо оплата пройде у перші 10 днів, то на штраф за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, надають знижку у 50%. Якщо впродовж 30 днів з дня набрання сили постанови про адмінстягнення штраф не буде сплачено, то справа передається для примусового стягнення оплати.
Також передбачені штрафи і для тих, хто утримує парковки. Так, підприємець за недотримання вимог щодо розміщення та функціонування майданчиків для паркування сплатить штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А необладнання платної парковки відповідно до вимог законодавства обійдеться у 40-50 неоподатковуваних мінімумів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запропоновані зміни для водіїв: нові штрафи, покарання за п'яне водіння та правила видачі прав
На власників автомобілів за законом чекають й інші нововведення. Так, за новими правилами паркування, в Україні дозволили фотофіксацію порушень та евакуацію авто.
Щоб уникнути масового і безпідставного затримання автомобілів, як повідомили в "Інформ-Ресурсах" МВС України, у документі прописали виключний перелік ситуацій, коли інспектор має право евакуювати машину. Це відбуватиметься лише тоді, коли припарковане авто суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху.
Під цим формулюванням розуміються наступні ситуації:
- авто залишене на проїзній частині у два і більше ряди;
- авто запарковане у заборонених місцях:
- на залізничних переїздах;
- на трамвайних коліях;
- на естакаді, мості, шляхопроводі чи під ним, або у тунелі;
- на пішохідному переході чи ближче 10 м від нього з обох боків;
- ближче 10 м від краю перехрестя;
- ближче 30 м з обох боків від зупинки громадського транспорту;
- ближче 10 м від місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
- ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
- на проїзній частині, якщо для об’їзду авто залишається смуга менше 3 метрів дороги;
- у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд машини, що зупинилася;
- авто робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, в тому числі людей з інвалідністю та людей із дитячими візками;
- авто стоїть так, що блокує проїзд по двох або більше смугах руху;
- авто розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
- авто стоїть на позначеній дорожніми знаками або дорожньою розміткою велодоріжці;
- авто перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого комунального транспорту.
Коли власник машини не знайде її там, де залишив, то муситиме звернутись в МВС чи до інспектора. Там йому повідомлять, де його авто, який він має сплатити штраф за неправильну паркову, евакуацію та стоянку на спецмайданчику. Як тільки вся ця сума буде сплачена, авто повертатимуть його власнику.
Щоб евакуація машини не застала зненацька, водії можуть лишити у поліції свій телефон і електронну адресу. Туди інспектор буде зобов’язаний одразу надіслати повідомлення про затримання авто, якщо воно відбудеться, вказали в "Інформ-Ресурсах".
Також притягти до адмінвідповідальності за новим законом можуть осіб, за якими зареєстрований транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.