Блокування Берліном постачання зброї Україні через агентство НАТО: в Альянсі пояснили, як це працює
Київ • УНН
КИЇВ. 14 грудня. УНН. Агентству із забезпечення і закупівель НАТО (NSPA) необхідний консенсус союзників для прийняття рішень про постачання летальної зброї в ту чи іншу країну. Про це сказано в коментарі представника НАТО для агентства УНН.
Цитата
"Будь-яке рішення про надання летальної підтримки Україні через NSPA залежить від консенсусу союзників у кожному конкретному випадку", — повідомили УНН в Альянсі.
Деталі
УНН також попросив пояснити принцип співпраці України з NSPA. Так, за словами представника НАТО, Україна на сьогодні має діючий договір купівлі-продажу з Агентством.
"За цією Угодою NSPA закуповує від імені України оборонне військове обладнання та матеріали, такі як електронні системи протидії БПЛА, запчастини, парашути та зимовий одяг для солдатів", — повідомив представник НАТО.
Також за його словами, в рамках Цільового фонду НАТО з реагування на пандемію, NSPA доставила кілька тонн медичних матеріалів для підтримки боротьби України з COVID-19, включаючи хірургічні маски і спеціальні ізолюючі халати.
Німеччина може розблокувати закупівлі зброї через НАТО
Україна не залишає спроб домовитися з урядом ФРН про скасування вето. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, відповідаючи на запитання УНН, повідомив сьогодні, що обговорив з німецькою колегою Анналеною Бербок питання про закупівлі озброєння.
"Вчора я провів переговори з моєю колегою Анналеною Бербок, в тому числі з цього питання. Ми одностайні в тому, що будь-яку проблему можна вирішити за допомогою дипломатичних інструментів", - сказав він.
Контекст
Міністр оборони України Олексій Резніков раніше заявив про блокування Німеччиною поставок зброї Києву по лінії НАТО і заявив, що Україна буде прагнути купувати зброю за допомогою двосторонніх угод з союзниками, включаючи США, Велику Британію, Литву і Францію.
Резніков повідомив Financial Times, що "Берлін минулого місяця наклав вето на закупівлю Україною протитанкових гвинтівок і проти-снайперських систем через Агентство НАТО із забезпечення і закупівель". Однак, як зазначено, Німеччина відтоді пом'якшила позицію по першому пункту, вважаючи цю зброю несмертоносною.
Сьогодні німецьке видання Bild з посиланням на власні джерела повідомило, що колишня канцлер Німеччини Ангела Меркель особисто блокувала постачання оборонного озброєння в Україну через НАТО.