Заворушення в столиці Північної Ірландії, в яких беруть участь молоді люди з протестантської і католицької частин міста, тривають вже близько тижня. Як повідомляє Associated Press, у вуличних натовпах, що вступають в сутички з поліцією, помітні навіть діти у віці 12-13 років. Напередодні, 7 квітня, погромники спалили рейсовий автобус. За відомостями влади, було скоєно напад на фотографа. За кілька ночей зіткнень було поранено близько 55 поліцейських.
А 8 квітня поліція застосувала водомети проти протестуючих.
Одним із приводів до початку заворушень стали похорони брав участь у терористичній діяльності колишнього члена угруповання “Ірландська республіканська армія”, в яких брали участь високопоставлені політики з католицької проірландской партії “Шинн Фейн”. Рішення прокуратури не покладати на них відповідальність за порушення заходів по боротьбі з коронавірусом викликала невдоволення протестантів, лояльних до влади в Лондоні. Крім цього, крихка стабільність в регіоні була похитнулася виходом Великобританії з ЄС.
Довідка
Напруженість між уніоністами (ті, хто бачить Північну Ірландію у складі Сполученого Королівства) та лоялістами (ті, хто хочуть бачити Ірландію незалежною) підігріває й невдоволення перших протоколом про кордон в ірландському морі, який є частиною угоди про Brexit і фактично створив митний кордон між Північною Ірландією та рештою Великої Британії.
Як відомо, у 1998 році Сполучене Королівство, до складу якого входить Північна Ірландія, підписало Страсноп’ятничну угоду з Республікою Ірландія, яка поклала край більш ніж трьом кривавим десятиліттям насильства. Саме тоді перевірки на кордоні між двома Ірландіями припинилися.