Занадто дороге, занадто безкорисне: політолог пояснив причини падіння довіри до НАБУ
Київ • УНН
КИЇВ. 12 листопада. УНН. Неефективність НАБУ обходиться державному бюджету в 1 млрд грн щорічно. Це одна з причин падіння довіри українців до детективів. Таку думку у коментарі УНН висловив політолог Андрій Золотарьов.
Цитата
"НАБУ коштує українській кишені дуже дорого – більше 1 млрд грн з бюджету. Але наочних результатів їх роботи обмаль – кілька тисяч доларів, відшкодованих за рік", - уточнив він.
Українці сподівалися, що НАБУ стане чудодійним засобом боротьби із корупцією, продовжив політолог.
"Але цього не сталося, і високі очікування співвітчизників конвертувалися у дуже велике розчарування", - каже Золотарьов.
НАБУ було створене не для боротьби з корупцією, вважає політолог. А для зовнішнього контролю українського бізнесу та політичного бомонду, додає він.
"І очікувати, що воно буде ефективною інституцією у боротьбі з корупцією не варто. Не для того воно створювалося.
Робота НАБУ мені нагадує рибалку на телеканалі "Діскавері": впіймали, показали, відпустили", - резюмував експерт.
Додамо
Європейський аудитор Юхан Партс заявив, що у Євросоюзі немає країн, масштаби корупції в яких були б такими ж, як в Україні. За підсумками аудиту допомоги ЄС Україні фахівці дійшли висновку, що підтримка Євросоюзом реформ в Україні по боротьбі з корупцією малоефективна.
У 2019 році директор НАБУ Артем Ситник був внесений до реєстру корупціонерів, проте продовжив очолювати антикорупційне бюро.
Його першого заступника Гізо Углаву неодноразово звинувачували в підіграванні інтересам Саакашвілі і використанні ресурсів бюро. Зокрема, про це відкрито заявив мер Одеси Геннадій Труханов.
За останні 5 років рівень довіри українців до НАБУ знизився вдвічі (з 35% до 16%).
Більше, ніж НАБУ, українці довіряють всім іншим правоохоронним органам: СБУ, прокуратурі та поліції.
До слова
Окружний адміністративний суд Києва просять визначити, чи є керівництво НАБУ Артем Ситник і Гізо Углава агентами спецслужб США.