Цитата
“Це країна з якою у нас дипломатичні відносини. Ми притягнемо їх до відповідальності. Ми здійснимо кроки. Ми не будемо стримуватись щодо того, щоб дати чітко зрозуміти, які дії є неприйнятними, де необхідні зміни, мають бути запроваджені реформи. При цьому ми не будемо забувати, що існують ділянки, у яких ми продовжуватимемо співпрацю, бо це відповідає інтересам США та нашій власній безпеці”, — сказала Псакі.
Деталі
Журналістка поставила Псакі запитання про те, чому визнаної розвідкою США ролі Мухаммеда бін Салмана у вбивстві журналіста недостатньо для зміни описаного Псакі підходу США у питанні санкцій щодо лідерів країн, з якими Америка має дипломатичні відносини. “Якщо це не є чимось, щоб може підштовхнути до відмови від прецеденту, то що може його змінити?”, — запитала журналістка.
У відповідь Псакі наголосила на здійснених США кроках у зв’язку із вбивством Джамаля Хашоггі. “Ми також дуже чітко та прямо заявили через дипломатичні канали, що це у жодному разі не може повторитись знову, що наші відносини будуть відмінними від того, якими вони були у минулому, і що ми зберігаємо можливість нагадати Саудівській Аравії про взяті неї забов’язання щодо реформ”, — відзначила Псакі.
Що передувало
Наприкінці лютого міністерство фінансів США ввело санкції проти колишнього керівника розвідки Саудівської Аравії, а також силової структури цієї країни через причетність до вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі.
Справа Хашоггі
Джамал Хашоггі, саудівський журналіст, який критикував уряд Саудівської Аравії, відправився в самовигнання в США в 2017 році. У своїй першій колонці для The Washington Post у вересні 2017 року Хашоггі сказав, що боявся бути арештованим. 2 жовтня 2018 року стало відомо, що Хашоггі відправився в генконсульство Саудівської Аравії у Стамбулі для оформлення документів, із тих пір він не виходив на зв’язок.
Хашоггі було вбито в консульстві в рамках операції, яку планували і здійснювали вищі посадові особи уряду Саудівської Аравії, серед них — Ахмад Хасан Мохаммед аль Асірі (Асірі), колишній заступник голови Генерального розвідувального управління Саудівської Аравії.
Він був керівником операції і координував з Саудом аль-Кахтані (Аль-Кахтані) організацію та відправлення 15-ти чоловік, щоб вбити і розчленувати Хашоггі 2 жовтня 2018 року в консульстві Саудівської Аравії в Туреччині. Після смерті Хашоггі Асірі був усунений з посади заступника глави Генеральної розвідки, а головна прокуратура Стамбула висунула проти нього обвинувальний акт за “підбурювання до умисного вбивства з жахливими намірами”.