У 2018 році в Туреччині через підозру в тероризмі заарештували понад 75 тисяч осіб
Київ • УНН
КИЇВ. 1 січня. УНН. У Туреччині триває розпочата ще в другій половині 2016 року хвиля арештів. Згідно з оприлюдненими в понеділок, 31 грудня, даними міністерства внутрішніх справ Туреччини, впродовж 2018 року в країні були заарештовані близько 75,2 тисячі осіб за підозрою в "тероризмі". Такі дані навело міністерство внутрішніх справ країни. Про це повідомляє УНН із посиланням на DW.
Переважну більшість заарештованих - 52 тисячі осіб - підозрюють у зв'язках із забороненим у Туреччині рухом ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена. Саме на цей рух турецька влада покладає відповідальність за організацію невдалої спроби військового перевороту в Туреччині в липні 2016 року.
Загалом, за офіційними даними, з липня 2016 року в Туреччині були затримані близько 218 тисяч за підозрою в причетності до путчистів. Майже 31 тисячу з них вже було засуджено або ж вони відбувають досудове ув'язнення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Туреччині затримали сотні офіцерів поліції
МВС Туреччини запевнило, що хвиля арештів триватиме, і заявило, що 31 грудня слідчі оголосили в розшук ще 60 осіб. Всі вони - військовослужбовці, котрі служать у військово-повітряних силах країни. За даними турецького державного інформаційного агентства Anadolu, до середини дня вже 31 з них були ув'язнені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Туреччині арештували більше 50 високопоставлених військових
Нагадаємо, в Туреччині в ніч на 16 липня 2016 року сталася спроба державного перевороту. Турецькі військові перекрили міст через Босфор і зробили спробу роззброїти поліцію.
Над Анкарою літали військові винищувачі. У Стамбулі танки перекрили під’їзди до аеропорту. Прем’єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим заявив про спробу перевороту в Туреччині, він запевнив, що “турецькій демократії нічого не загрожує”.
Додамо, Генштаб ЗС Туреччини заявив про перехід влади в країні в його руки і про відсторонення від влади турецького керівництва.
Чинна влада країни звинуватила в організації путчу Фетуллаха Ґюлена. У зв'язку з цим, влада Туреччини ввела режим надзвичайного стану в країні. Під час невдалого військового перевороту загинуло близько 200 осіб.
Як повідомляв УНН, у Стамбулі тисячі мітингувальників вийшли на вулиці, протестуючи проти результатів референдуму в Туреччині.