Свириденко: Шведський бізнес хоче інвестувати у українські високотехнологічні сектори

Свириденко: Шведський бізнес хоче інвестувати у українські високотехнологічні сектори

Київ  •  УНН

 • 23937 перегляди

Read in English

Шведський бізнес зацікавлений у розширенні своєї присутності в Україні та співпраці у високотехнологічних секторах, таких як енергетика, телекомунікації та кібербезпека, про що йшлося під час зустрічі між українськими та шведськими урядовцями.

Шведські компанії зацікавлені у збільшенні присутності в Україні та розвитку співпраці в енергетиці, телекомунікаціях та кібербезпеці, про це повідомила Юлія Свириденко, пише УНН.

Деталі

Під час зустрічі з Першим віцепрем'єр-міністром України Юлією Свириденко, віцепрем'єр-міністр та міністр енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Еббою Буш висловив зацікавленість шведського бізнесу у розширенні своєї присутності в Україні та співпраці з українськими компаніями в галузях енергетики, телекомунікацій та кібербезпеки.

На зустрічі були присутні: Ростислав Шурма, заступник глави Офісу президента України, Володимир Кузьо та Олексій Соболев, заступники Міністра економіки України, а також Мартін Оберґ, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні, та Даніел Ліл’еберг, Державний секретар Міністерства енергетики, бізнесу та промисловості.

Ми обговорили конкретні проєкти, які можуть бути цікаві для інвестицій шведським компаніям. Почули від колег, що шведський бізнес, який вже працює в Україні, зацікавлений у збільшенні своєї присутності, а потенційні інвестори висловлюють зацікавленість у співпраці в таких високотехнологічних галузях, як класична та зелена енергетика, телекомунікації та кібербезпека. Для нас дуже важливо локалізувати такі високотехнологічні виробництва в Україні. Ми маємо чудові можливості для співпраці, від якої у виграші будуть обидві країни

- каже Юлія Свириденко.

За її словами, під час зустрічі обговорювалися шляхи збільшення підтримки енергетичного сектору України в умовах продовжуючихся ракетних обстрілів з боку Російської Федерації. Також обговорювалися можливості інвестицій у інші ключові сектори економіки, які вважаються пріоритетними у період з 2024 по 2027 рік і мають великий потенціал для зростання.

Було також обговорено можливість залучення шведського Експортно-кредитного агентства для страхування військових ризиків для шведських інвесторів. Однією з тем розмови був розвиток жіночого підприємництва в Україні та надання грантів для жінок на розвиток бізнесу з метою зменшення гендерного розриву в оплаті праці. Уряд поклав на себе завдання скоротити цей розрив з 18,6% до 13,6% до 2030 року.

Перший віцепрем'єр-міністр України зазначив, що українські жінки все частіше готові проходити навчання та перекваліфікуватися на роботи, які раніше були "чоловічими", такі як будівництво, розмінування, переробна промисловість та інші.

Обговорювалися також можливості участі Швеції у програмах навчання для жінок-підприємців, щоб вони з новими знаннями та навичками могли сприяти відбудові України.

Нагадаємо

Україна та Швеція домовилися поглибити співпрацю в ядерній галузі для зміцнення енергетичної безпеки в Європі, включаючи розробку ядерного палива західного виробництва для заміни російських поставок та використання досвіду України у підтримці стабільної роботи атомної енергетики у воєнний час.