Суд відмовився продовжити обов’язки для Мартиненка
Київ • УНН
КИЇВ. 29 січня. УНН. Солом’янський районний суд Києва не задовольнив клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про продовження покладених на колишнього народного депутата Миколу Мартиненка процесуальних обов’язків у межах кримінального провадження. Про це йдеться в ухвалі суду, передає УНН.
“У задоволенні клопотання — відмовити”, — йдеться в ухвалі суду.
У клопотанні прокурор САП просив продовжити термін дії процесуальних обов’язків щодо Мартиненка, а саме прибувати до детектива, прокурора судді за першою вимогою, повідомляти про зміну місця проживання і роботи, а також утриматися від спілкування з іншими учасниками процесу.
Однак слідчий суддя вважає, що прокурор не надав “будь-яких доказів, окрім припущень висловлених в судовому засіданні, що підозрюваний буде перешкоджати кримінальному провадженню...”, а також впливати на іншого підозрюваного, свідків та експерта у кримінальному провадженні.
Суддя пояснив, що зважаючи на те, що Мартиненку був обраний запобіжний захід у вигляді взяття на поруки, то його “поручителі зобов’язані за необхідності доставити його до органу досудового розслідування чи в суд на першу вимогу, а сам підозрюваний повинен прибувати до детектива, прокуратора, слідчого судді чи суду оскільки це передбачено в оголошеній йому підозрі.
Нагадаємо, 4 січня 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила розслідування кримінального провадження стосовно народного депутата Миколи Мартиненка.
9 січня НАБУ надало Мартиненку та його захисту матеріали справи для ознайомлення.
20 квітня 2017 року співробітники НАБУ затримали колишнього народного депутата України Миколу Мартиненка. Йому повідомили про підозру у створенні злочинної організації (ч.5 ст.191 ККУ) та привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч.1 ст.255 ККУ). НАБУ та САП клопотали про арешт екс-нардепа на 60 діб з можливістю 300 млн грн застави.
За версією слідства, державне підприємство “СхідГЗК” уклало контракт із компанією-посередником, підконтрольною затриманому екс-народному депутатові, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам ДП у 2014-2016 роках було завдано збитків в розмірі 17,28 млн дол. США.
Нагадаємо, суд віддав Мартиненка на поруки нардепам і міністрам.