
Радіочастотна абляція: у Центрі Шалімова розповіли про ефективний метод боротьби з пухлинами
Київ • УНН
В Центрі Шалімова розповіли про радіочастотну абляцію – мініінвазивний метод боротьби з пухлинами. Електроди нагрівають тканини пухлини, викликаючи її відмирання.
Радіочастотна абляція пухлини – сучасний мініінвазивний метод боротьби з первинними та вторинними злоякісними новоутвореннями. Його суть полягає у введенні в уражену зону електродів, які викликають локальне підвищення температури до 60-110°С, внаслідок чого пухлина "відмирає". Про це розповіли в Національному науковому центрі хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова, пише УНН.
Інструмент вводять у місце ураження під контролем КТ, а кожен міліметр просування електрода контролюється хірургом, аби не зачепити здорові тканини. Фахівці наполягають, що абляція є абсолютно безпечним методом боротьби із новоутвореннями і може використовуватися як у боротьбі із неоперабельними пухлинами, так і бути доповненням у лікуванні після часткового або повного видалення ураженого органу.
Радіочастотну абляцію можна застосовувати для боротьби з пухлинами та їх метастазами у печінці, легенях, нирках, наднирниках, селезінці, кістках, м’яких тканинах, черевній порожнині, заочеревинному просторі, середостінні.
"Цей метод лікування можна використовувати повторно в разі появи нових пухлинних вогнищ або в разі продовження зростання вже пролікованих утворень. Ускладнення під час РЧА виникають дуже рідко та зазвичай не потребують додаткових маніпуляцій", - підкреслюють фахівці Центру Шалімова.
Також спеціалісти перелічили покази та протипокази до радіочастотної абляції.
Покази до радіочастотної абляції (РЧА):
- рецидив або метастазування пухлини після операції;
- неможливість видалення ураженого органу;
- поодинокі метастази (до 4-5 метастазів. У деяких випадках метод лікування можна використовувати і за більшої кількості пухлин);
- розміри вогнищ біля 3-5 см (у деяких випадках можливо проведення РЧА при метастазах більшого діаметра);
- відмова пацієнта від хірургічного лікування.
У Львові лікарі видалили одразу 3 пухлини на нозі в дівчинки14.08.24, 13:26 • 19881 перегляд
Протипокази до радіочастотної абляції:
- розповсюдження метастазів по всьому організму;
- ураження пухлиною судин, порожнистих органів, жовчних протоків, бронхів;
- розташування пухлини в безпосередній близькості до магістральних жовчних протоків, бронхів;
- порушення згортання крові, які не коригуються медикаментозно;
- наявність штучного водія серцевого ритму.
Процедура виконується під місцевою анестезією, проте із супроводом анестезіологічної бригади, яка контролює загальний стан пацієнта. В окремих випадках медики можуть ввести пацієнта у наркоз, у разі виникнення такої потреби. Спеціалісти кажуть, що реабілітація після такої процедури зазвичай не займає більше двох годин.