Папа Римський попередив про ідеологічну дезінформацію щодо вакцинації
Київ • УНН
КИЇВ. 11 січня. УНН. Папа Римський Франциск у понеділок засудив "безпідставну" ідеологічну дезінформацію про вакцини COVID-19, підтримавши національні кампанії з імунізації та назвавши турботу про здоров'я моральним боргом, передає УНН із посиланням Reuters.
Деталі
Франциск виступив у своєму щорічному зверненні до дипломатичного корпусу, акредитованого при Ватикані, яке іноді називають зверненням “Про стан справ у світі”, оскільки воно є широким оглядом ситуації у світі.
Його виступ перед дипломатами з майже 200 країн став найближчим до фактичної підтримки мандату на вакцинацію, який спричинив суперечки в Італії та інших європейських країнах.
Цитата
“Ми зрозуміли, що в тих місцях, де було проведено ефективну кампанію з вакцинації, ризик серйозних наслідків захворювання знизився”, — сказав він. “Тому важливо продовжувати зусилля щодо імунізації населення максимально можливою мірою”.
Франциск, який присвятив пандемії приблизно п’яту частину свого шестисторінкового звернення, застеріг від ідеологічних заяв щодо вакцинації.
“На жаль, ми все частіше переконуємося, що живемо у світі сильних ідеологічних розбіжностей. Часто люди дозволяють собі піддатися впливу ідеології моменту, який часто підкріплюється необґрунтованою інформацією або погано задокументованими фактами”, — сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Папа Франциск охрестив 16 немовлят у Сикстинській капелі після річної перерви
“Вакцини не є чарівним засобом зцілення, але, безсумнівно, вони являють собою, поряд з іншими методами лікування, які необхідно розробити, найрозумніше рішення для профілактики захворювання”, — сказав він дипломатам, які зібралися у прикрашеному фресками Залі бенедикцій Ватикану.
Сказавши, що “турбота про здоров’я — це моральний обов’язок” у контексті промови на підтримку вакцинації, Франциск, схоже, відповів католикам та іншим християнам, особливо у США, які стверджують, що мають засноване на релігії право відмовитись від вакцинації з міркувань совісті.
Франциск, який повністю вакцинований, закликав до глобального політичного зобов’язання “добуватися блага всього населення через заходи профілактики та імунізації”.
Він знову закликав до справедливого розподілу вакцин серед бідних країн, заявивши, що “монополістичні правила” щодо патентів мають бути відкинуті заради загального блага.
Додамо
Франциск також знову виступив на захист мігрантів, заявивши, що кожна країна має приймати якнайбільше мігрантів і що відповідальність за їх інтеграцію має бути спільною.
Говорячи про зміну клімату, він сказав, що результати торішнього саміту COP26 у Глазго були “досить слабкими у світлі серйозності проблеми”, і висловив сподівання, що дії боротьби з глобальним потеплінням можуть бути консолідовані на COP27, запланованому на листопад у Єгипті.
Він повторив заклики до діалогу в зонах конфліктів або криз, таких як Ліван, Україна та М’янма, а також заклик до заборони на володіння ядерною зброєю.
Ватикан, найменша держава у світі, має дипломатичні відносини із 183 державами.